1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Iğdır Kadın-der'in Genel Kurulu Toplantısı Yapıldı

Iğdır Kadın-der'in Genel Kurulu Toplantısı Yapıldı

Iğdır Kadın-derin Genel Kurulu Toplantısı Yapıldı
A+A-

Iğdır Anadolu Kadınlar Derneği (KADIN-DER) 1. Genel Kurul Toplantısı'nı gerçekleştirerek yeni yönetimini oluşturdu. Dernek binasında yapılan ve tek liste halinde gidilen seçimlerin sonunda Leyla Topç

Iğdır Anadolu Kadınlar Derneği (KADIN-DER) 1. Genel Kurul Toplantısı'nı gerçekleştirerek yeni yönetimini oluşturdu.

Dernek binasında yapılan ve tek liste halinde gidilen seçimlerin sonunda Leyla Topçu, başkanlığa getirildi. Burada bir teşekkür konuşması yapan Topçu, eski yöneticilere de yaptıkları çalışmalardan dolayı şükran borçlu olduklarını söyledi. Derneğin yeni yönetim döneminde taviz vermeden çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi. Topçu, "Iğdır KADIN-DER olarak; toplumun gelişiminde ve yetişmesinde büyük rolü bulunan kadınlarımızın, sadece doğum ve ev işleri ile anılmayarak, ekonomi, siyasi ve kültürel alanlarda da bölgemizde aktif hale getirmek için çalışmalarımızı hızlandıracağız. Sesi duyulmayan kadının sesi olan KADIN-DER olarak; öncelikle bölgemizdeki tüm kadınların derneğimizin çatısı altında çalışmalara destek vererek, kendi sorunlarının kendi platformlarında tartışarak çözüm üretmeye davet ediyoruz" dedi.

Topçu, önlerindeki süreç içerisinde kamu ve özel kuruluşlar da çalışan kadınlar ve siyasi partilerdeki kadın kolları temsilcileri ile bir araya gelerek, bölge kadının iş alanı ve siyasetteki bulunduğu konumları üzerinde değerlendirme toplantısı yapacaklarını belirtti. Sadece bölge kadınları ile ilgili değil de komşu ülkelerdeki kadınlarının yaşandığı sıkıntılar hakkında çalışmalar sürdüreceklerini belirten Topçu, bölgemize sınırında bulunan ülkelerden; Azerbaycan, Gürcistan ve İran'daki kadınlar davet edilerek, uluslararası düzeyde bir panel düzenleyeceklerini söyledi.
(BM-Yİ-Y)

05.01.2013 17:21:20 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT