1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Iğdır Hayvan Pazarı Hizmete Girdi

Iğdır Hayvan Pazarı Hizmete Girdi

Iğdır Hayvan Pazarı Hizmete Girdi
A+A-

Iğdır Belediyesi tarafından yaptırılan 'Hayvan Pazarı' hizmetine girdi. Iğdır Belediyesi tarafından 1 milyon 448 bin TL'ye mal olan hayvan pazarı; Avrupa standartlarında yapıldığı belirtildi. Konu

Iğdır Belediyesi tarafından yaptırılan 'Hayvan Pazarı' hizmetine girdi.
Iğdır Belediyesi tarafından 1 milyon 448 bin TL'ye mal olan hayvan pazarı; Avrupa standartlarında yapıldığı belirtildi. Konu ile ilgili bir açıklama yapan Iğdır Belediye Başkan Vekili Hüseyin Malk, 100 günde bitirilen modern hayvan pazarının hayvancılık bölgesi olan Iğdır'a yakışır bir hizmet olduğunu söyledi. Malk, "Mevcut hayvan pazarı malumunuz günün koşullarına cevap veremiyordu. Bu doğrultuda genelde hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızdan şikayetler alıyorduk. Bu şikayetleri değerlendirerek yapımı için modern ve Iğdır'a yakışır bir hayvan pazarı yaparak halkımızın hizmetine sunduk. Buranın işletmesi Iğdır Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından yapılacaktır. Meclis kararı gereğince küçükbaş hayvanların her birinden 1, büyükbaş hayvanlarından ise 2 TL makbuz karşılığı tahsil edilecektir. Vatandaşlarımızdan başka bir ücret talep edilmeyecektir. Herhangi bir şikayet halinde vatandaşlarımız 153'nolu telefonu arayabilirler. 17 Ocak günü encümen huzurunda hayvan pazarında bulunan çay ocağı, lokanta, WC, ahır ve dinlenme yeri için ihale yapılacaktır" dedi.
Amaçlarının Iğdır'a modern bir hayvan pazarı kazandırmak ve kentte organize hayvancılığı geliştirmek olduğunu açıklayan Hüseyin Malk, "Standartlara göre yeniden yapılan, insanların mağdur olmaması için diğer işlerde olduğu gibi hayvan pazarımız için de gece gündüz çalışarak halkımızın hizmetine sunduk. Iğdır pazarına Türkiye'nin birçok ilinden hayvan getiriliyor. Bu canlılığı devam ettirmek içinde gerekli çalışmaları yapıyoruz. Iğdır Belediyesi tarafından yapılan hayvan pazarı 36 bin metrekarelik bir alana sahip. 6 bin metrekare büyükbaş ve küçükbaş padokunda aynı anda yaklaşık 2 bin küçükbaş, 700 tane büyükbaş kapasiteli olacak. Hayvan pazarında müşteri hizmet binası, lokanta, veteriner odası, otopark, idari bina, lokal, kahvehane, kontrol odası, kazan dairesi, WC, dezenfektasyon havuzu ve hayvanların iniş çıkışlarını sağlamak için rampa alanları yer alıyor" şeklinde konuştu.
(BM-MSA-Y)

07.01.2013 16:51:22 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT