1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İdo'dan "gemi Kazası" Açıklaması

İdo'dan "gemi Kazası" Açıklaması

İdodan gemi Kazası Açıklaması
A+A-

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) A.Ş.'den yapılan açıklamada, Yeditepe 1 gemisinin Tuzla Askeri Tersanesi'nde bakıma alındığı ve olayla ilgili kurumsal inceleme başlatıldığı ifade edildi. İDO tarafı

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) A.Ş.'den yapılan açıklamada, Yeditepe 1 gemisinin Tuzla Askeri Tersanesi'nde bakıma alındığı ve olayla ilgili kurumsal inceleme başlatıldığı ifade edildi.
İDO tarafından yapılan yazılı açıklamada, dün akşam yaşanan kaza ile ilgili ayrıntılı bilgiler verildi. Belize bandıralı Amur2521 adlı kuru yük gemisinin, Yeditepe 1 isimli deniz otobüsü ile saat 19.10'da çarpıştığının belirtildiği açıklamada, "Kazanın ardından yetkili makamlarla derhal bağlantıya geçilmiş ve acil durum planı başarıyla uygulanmıştır. Kazanın ardından gemimizin bir refakatçi gemi eşliğinde Kabataş İskelesi'ne yanaştırılması sağlanmış ve gerekli güvenlik önlemlerinin alınmasının ardından yolcularımız acil durum tahliye planına uygun şekilde karaya çıkarılmıştır. Hasar gören Yeditepe 1 gemimiz, bugün itibarıyla Tuzla Askeri Tersanesi'ne kendi imkanlarıyla seyir yaparak yanaşmıştır" ifadeleri kullandıldı.
Basın açıklamasında, kazada yaralanan yolcuların tam donanımlı sağlım merkezlerinde tedavi altına alındığının altı çizilerek, "İDO yöneticileri yaralanan yolcularımıza tedavileri boyunca eşlik etmekte ve yaralıların tüm tedavi giderleri kurumumuzca karşılanmaktadır. Son durumda yolcularımızdan Özlem Gelegen'in Şişli Etfal Hastanesi'nde, Nihan Erikliökten ve Erhan Erikliökten'in International Hospital'de, personelimiz Hüseyin Küçükkaraca'nın ise Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavileri devam etmektedir. Hiçbir yolcumuzun hayati tehlikesi bulunmamaktadır. Kazaya ilişkin teknik inceleme başlatılmış olup, adli ve idari makamların konuyla ilgili çalışmaları devam etmektedir. İDO olarak biz de kurumsal incelememizi başlatmış bulunmaktayız. Söz konusu değerlendirmelerin tamamlanmasının ardından kazanın içeriği ile ilgili net bilgileri kamuoyu ile paylaşacağız" denildi.
Açıklamada İDO Genel Müdürü Ahmet Paksoy'un şu ifadelerine yer verildi:
"Olayın gerçekleştiği andan itibaren seferber olduk. Yolcularımızın can sağlığı bizim için her şeyden önemli. Dünkü kazada can kaybının olmaması en büyük tesellimiz. Yaralanan yolcularımızla ilgili gerekli tüm desteği sağlıyoruz. Yöneticilerimiz yaralanan yolculara hastaneye ulaştıkları andan bu yana eşlik ediyor. Kazanın teknik incelemesi başlatıldı. İnceleme tamamlanınca daha net bir değerlendirme yapma imkanımız olacak. İDO olarak kazanın gerçekleştiği andan itibaren bütün birimlerimizle olayın en az hasarla atlatılması için çalışıyoruz. Kriz yönetim masamızı kurarak acil durum planımızı hemen başlattık ve devletin tüm birimlerinin koordineli çalışmasıyla başarılı şekilde uyguladık. Tüm yolcularımıza geçmiş olsun dileklerimi bir kez daha iletiyorum."
(ÖFA-OK-Y)

09.02.2013 13:41:10 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT