1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İdil'den Suriye'ye Yardım Seferberliği

İdil'den Suriye'ye Yardım Seferberliği

İdilden Suriyeye Yardım Seferberliği
A+A-

Şırnak'ın İdil ilçesinde Suriye halkı için düzenlenen yardım kampanyasında 40 ton gıda malzemesi toplandı. İdil ilçesi İdil Halkı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin (İHYADER) yardım kampanyasında t

Şırnak'ın İdil ilçesinde Suriye halkı için düzenlenen yardım kampanyasında 40 ton gıda malzemesi toplandı.
İdil ilçesi İdil Halkı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin (İHYADER) yardım kampanyasında toplam 40 ton temel gıda maddesi toplandı. Önümüzdeki birkaç gün içinde toplanan yardımların yardıma muhtaç olanlar için Suriye tarafına aktarılacağını belirten İHYADER Başkanı Hurşit Baran Mendeş, "Bugün Müslüman kardeş komşumuz Suriye'de süren savaş nedeni ile yüz binlerce kardeşimiz ve sınır boylarında yaşayan akrabalarımız ile aileleri ülkelerinde süren iç savaş nedeni ile büyük acılar yaşamaktadır. Bunun yanında da açlık ve sürgünlerle mücadele etmekteler, bütün insani değerlerin ayaklar altına alındığı bu savaş sürecinde kardeşlerimizin ve komşularımızın yanında olduğumuzu göstermenin zamanı olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden de karınca kararınca insani vicdanımızı rahatlatmak için böyle bir yardım kampanyası başlattık, yardım kampanyamıza İdil halkımız laiki ile sahip çıktı. Suriyeli kardeşlerine komşularına ellerinden gelen yardım toplamıştır, bu yüzden de İHYADER adına teşekkür ediyorum. Umarım bu yardım kampanyamız ileride daha farklı ve daha büyük yardımların toplanmasına da vesile olacaktır" dedi.
Suriye halkı için toplanan yaklaşık 40 ton gıda malzemesinin bugün araçlara yüklenerek Nusaybin üzerinden sınıra doğru götürüleceğini belirtildi.
(HBM-YRT-ÖZ-Y)

14.02.2013 18:48:20 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT