1. HABERLER

  2. BÖLGE HABERLERİ

  3. İdil Belediyesi Eşbaşkanları görevden uzaklaştırıldı

İdil Belediyesi Eşbaşkanları görevden uzaklaştırıldı

İdil Belediyesi Eşbaşkanları görevden uzaklaştırıldı
A+A-

İdil Belediyesi Eşbaşkanları Mehmet Muhdi Aslan ve tutuklu bulunan Nevin Oyman Girasun, İçişleri Bakanlığı tarafından görevlerinden uzaklaştırıldı.

Şırnak İdil Belediyesi Eşbaşkanları Mehmet Muhdi Aslan ve tutuklu bulunan Nevin Oyman Girasun, İçişleri Bakanı tarafından görevlerinden alındı.

Eşbaşkanların görevden alınmaları talebiyle Mahalli İdareler Genel Müdürü Ömer Doğanay’ın imzasıyla sunulan dilekçe, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından onaylandı.

Mahalli İdareler Genel Müdürü Ömer Doğanay tarafından hazırlanan dilekçede şu ifadelere yer verildi:

“İdil Belediyesi’ne ait iş makinesi ve diğer araçların personeli ile birlikte terör amaçlı eylemlerde kullanılmasına izin verilmesi ve görevin kötüye kullanılması iddiası nedeniyle İdil Belediye Başkanı Mehmet Muhdi Aslan hakkında İdil Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan ve halen devam eden iki aylık hazırlık soruşturması ve İdil Belediyesi Meclis Üyesi Nevin Girasun hakkında ‘Terör örgütüne üye olmak’ ve ‘Yardım ve yataklık etmek’ suçlamasıyla başlatılan hazırlık soruşturması nedeniyle, soruşturmanın selameti açısından İdil Belediye Başkanı Mehmet Muhdi Aslan ve Belediye Meclis Üyesi Nevin Girasun hakkında görevden uzaklaştırma teklif edilmesi gerektiği belirtilmektedir.”

Dilekçede, eşbaşkanlar Aslan ve Girasun’un “geçici bir tedbir olarak görevden uzaklaştırılmaları” talep edildi.

İMCTV

A+A-

HABERE YORUM KAT