1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İcra ve iflas dairesi çalışanları sanal ortamda buluştu

İcra ve iflas dairesi çalışanları sanal ortamda buluştu

İcra ve iflas dairesi çalışanları sanal ortamda buluştu
A+A-

SİVAS - İcra ve iflas müdürlüklerinde çalışanlar ve avukatlar 'myicra.com' adlı internet sitesinde buluşuyor. Site kurma fikri Sivas Gemerek İcra Müdürü Duran Kaya, Sivas Koyulhisar İcra Müdürü

SİVAS - İcra ve iflas müdürlüklerinde çalışanlar ve avukatlar 'myicra.com' adlı internet sitesinde buluşuyor. Site kurma fikri Sivas Gemerek İcra Müdürü Duran Kaya, Sivas Koyulhisar İcra Müdürü Süleyman Kalkan ve Tokat Erbaa İcra Müdür Yardımcıları Murat Kendirli ile Latif Deveci'den çıktı.

Geçtiğimiz yıl mart ayında kurulan sitenin şuanda 2 bine yakın üyesi buluyor. myicra.com kurucularından Gemerek İcra Müdürü Duran Kaya, Adalet Bakanlığı'nın düzenlediği icra müdür ve müdür yardımcılarının bir aylık eğitim döneminde böyle bir site kurulma fikrinin ortaya çıktığını söyledi. İcra ve iflas dairelerinin işleyişleri, uygulama alanı, uygulamada karşılaşılan sorunlar ve bu sorunların çözümleri ile ilgili fikir alışverişinde bulunurken site kurmaya karar verdiklerini belirten Kaya, "İcra ve iflas dairelerinin geniş bir uygulama alanı bulunuyor. Bu uygulama alanı içerisinde meslektaşlarımız tarafından birçok farklı uygulamalar yapılıyor ve farklı uygulamalar ile karşılaşılıyor. Ayrıca sürekli, geniş bir araştırma ve takip alanına ihtiyaç duyuluyor. Bizim amacımız da meslektaşlarımızı, kaynaklarımızı, sorunlarımızı ve çözümlerimizi bir yerde toplayarak teknolojinin nimetlerinden faydalanmak." diye konuştu.

YARGITAY KARARLARINA ERİŞİM SAĞLANIYOR

Yaklaşık 1,5 yıl gibi kısa bir sürede bu kadar çok üyeye ulaşmalarının amaçlarına ulaştıklarının bir göstergesi olduğunu vurgulayan Kaya, site ile icra ve iflas dairesi personellerine ve avukatlara yararlı hizmetlerinin olduğunu anlattı. Sitede, icra ve iflas dairelerinin ilgi alanına giren iş ve işlemlere ilişkin kaynaklara kolay bir şekilde ulaşma imkânı sunduklarını, icra ve iflas dairelerini ilgilendiren Yargıtay kararlarına erişim sağladıklarını kaydeden Kaya, uygulama ile ilgili soru ve çözümler, anlık mesajlaşma gibi hizmetler sunduklarını aktardı. Kaya, siteye giren üyelerin paylaşımları okuyabildiğini, karşılıklı bilgi alışverişinde bulunabildiğini ve meslektaşlarıyla anlık mesajlaşabildiğinin altını çizdi.

Kanun değişiklikleri, yönetmelik değişiklikleri ve diğer icra dairelerinin uygulanmalarına ilişkin bilgilerin günü gününe takip edilerek sitede üyelerin bilgisine sunulduğuna dikkat çeken Kaya, "Böylelikle üyelerimizin bu değişikliklerden günü gününe haberdar olması sağlanıyor. Ayrıca uygulamaya yönelik olarak Yargıtay'ın vermiş olduğu kararlar temin edilerek üyeler düzenli olarak bilgilendiriliyor. Forum alanında tüm üyelerin her türlü uygulama ile ilgili konuyu tartışmaları sağlanıyor. Bu sayede kısmen de olsa uygulamada birlik sağlanarak, üyelerin görüşleri diğer üyelerle paylaşılıyor." şeklinde konuştu.

İcra müdür ve müdür yardımcılarının işleyiş ve uygulama esnasında karşılaşılan sorunlar ile ilgili olarak mesleki bilgi ve uygulamalarını paylaşmalarını isteyen Kaya, "İleride üyelerin site üzerinden çevrimiçi irtibatlaşabilecekleri ve diğer üyelerin bilgilerine ulaşabilecekleri bir platform oluşturmayı planlıyoruz." dedi.
CİHAN

A+A-

HABERE YORUM KAT