1. HABERLER

  2. BÖLGE HABERLERİ

  3. İçişleri Bakanlığı valileri Ankara’ya çağırdı

İçişleri Bakanlığı valileri Ankara’ya çağırdı

İçişleri Bakanlığı valileri Ankara’ya çağırdı
A+A-

PKK’nın eylemlerini yoğunlaştırması üzerine, Ankara, özel güvenlik önlemleri almaya yöneldi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde toplantının sürdüğü saatlerde, İçişleri Bakanlığı da, valileri Ankara’ya çağırdı.

Terör örgütü FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişiminin ardından olağünüstü hal ilanı çerçevesinde  bir dizi önlem alındı. Siyasetin ve toplumun kapsamlı mutabakatı çerçevesinde FETÖ - PYD yapılanmasının devletten temizlenmesi çerçevesinde bir dizi önlem alınırken, terör örgütü PKK’nın son günlerdeki eylemlerinin artması dikkat çekici bulundu.

GÜVENLİK TOPLANTISI YAPILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan’ın başkanlık yaptığı toplantıya Başbakan Binali Yıldırım, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve ilgili bakanlar ile güvenlik bürokrasisi yetkilileri katıldı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde güvenlik zirvesi

Milliyet'in haberine göre Cumhurbaşkanlığı’ndaki toplantının sürdüğü saatlerde, İçişleri Bakanlığı da, valileri Ankara’ya çağırdı.

Valiler ile yapılacak toplantının gündemi, darbe girişimi ve terör eylemleri. Toplantıda, FETÖ, PKK ve DAEŞ kaynaklı eylemlerine karşı kapsamlı değerlendirmelerde bulunulması bekleniyor. Terör tehditlerine karşı alınacak önlemlerin de, toplantıda  detaylı bir biçimde ele alınacağı belirtildi.

Milliyet

A+A-

HABERE YORUM KAT