1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 'ibret' Adlı Tiyatro Oyunu Yıldızelililerle Buluştu

'ibret' Adlı Tiyatro Oyunu Yıldızelililerle Buluştu

ibret Adlı Tiyatro Oyunu Yıldızelililerle Buluştu
A+A-

Sivas'ın Yıldızeli ilçesinde 'İbret' adlı tiyatro oyunu öğrencilerle ve vatandaşlarla buluştu. Yıldızeli Kaymakamlığı'nın sponsorluğunu üstlendiği tiyatro oyunu Yıldızeli Çok Programlı Lisesi Konfera

Sivas'ın Yıldızeli ilçesinde 'İbret' adlı tiyatro oyunu öğrencilerle ve vatandaşlarla buluştu.
Yıldızeli Kaymakamlığı'nın sponsorluğunu üstlendiği tiyatro oyunu Yıldızeli Çok Programlı Lisesi Konferans Salonu'nda izleyicilerle buluştu. Yönetmenliğini Esmagül Meliktan'ın üstlendiği Yeni İstanbul Tiyatrosu oyuncularının sergilediği 3 perdelik oyunda; kirli işlere bulaşmış, kumar ve uyuşturucu nedeniyle borç batağına düşmüş, asi bir gencin annesi ve kız kardeşine yapmış olduğu kötülükler anlatıldı. Oyun ilk olarak Yıldızeli Çok Programlı Lisesi öğrencilerine, ardından Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencilerine, son olarak da halka ve diğer öğrencilere gösterildi. Oyuna izleyici ve vatandaşlardan ilgi oldukça yoğundu. Salona sığmayan birçok izleyici tiyatroyu ayakta izledi.
Oyun sonunda izleyiciler böyle bir sosyal etkinliğe imza attığı için İlçe Kaymakamlığı'na teşekkür etti ederek, bu gibi etkinliklerin daha sık yapılmasını istedi.
(AK-TB-AÖ-Y)

31.12.2012 17:30:31 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT