1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İlk İcraatını Canlı Yayında Açıkladı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İlk İcraatını Canlı Yayında Açıkladı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İlk İcraatını Canlı Yayında Açıkladı
A+A-

Canlı yayında seçimlere ilişkin açıklamalarda bulunan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Aylık öğrenci kartı 50 TL'ye inecek, ilk işimiz bu" dedi.

Dün mazbatasını alarak İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı görevine başlayan Ekrem İmamoğlu, "Aylık öğrenci kartı 50 TL'ye inecek, ilk işimiz bu" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, FOX TV'de yayınlanan Çalar Saat programına katıldı.

Burada İsmail Küçükkaya'nın sorularını yanıtlayan İmamoğlu, "Mazbatayı aldığımız ortamda da, bir anda... 'Haber vermeyelim' dedik aslında, 'Vatandaşımızla buluşma anını sonra yapalım' dedik. Mazbatayı alma ortamı bayağı yoğundu" ifadesini kullandı.

İsmail Küçükkaya'nın sorularını yanıtlayan İmamoğlu, şöyle devam etti:

"BEKLENTİLERİNİ HİSSEDEBİLİYORSUNUZ"

"Allah korudu biraz sıkışma, çekişme ile mazbatamızı aldık. Günün sonunda tabii orada büyük bir kitle toplandı. İnsanların oraya akarak gelmesi, her kesimden insan vardı. Otobüsten aşağı baktığımda sevgilerini, coşkularını, beklentilerini hissedebiliyorsunuz. Efes Pilsen'in maçına söz vermiştim. Dediler ne yapacağız? Dedim yok, söz verdik önceden. Efes Pilsen'e hayranlığım bir başkadır. Altyapıları, tarzı... Gittik çok güzel bir maç oldu."

"KIZIM SİTEM ETTİ"

"Sonra eve geçtik. Annem, babam geldi. Tabii kızım sitem etti. 'Bir oğlum burada, iki çocuğum evde' demiştim. 'Çocuklarıma söz veriyorum' demiştim. Eve girdim, ortanca oğlum hemen sarıldı, esprili bir çocuktur. O 7 yaşındaki kızım tabii, 'Bir oğlunuz yanınızda, iki çocuğunuz evde öyle mi?' dedi. Sırtını döndü. Aaa, çok dayanamadı tabii. Sarıldı sonra."

İLK İCRAATI

Canlı yayında ilk icraatları sorulan İmamoğlu "İstanbulkart öğrenciler için aylık 50 TL oluyor" açıklaması yaptı. Aylık öğrenci akbili şu an 85 TL'den satılıyor. (haberler.com)

A+A-

HABERE YORUM KAT