1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Hz. İbrahim Peygamber in Makamında Ölmek İçin Dua Etti

Hz. İbrahim Peygamber in Makamında Ölmek İçin Dua Etti

Hz. İbrahim Peygamber in Makamında Ölmek İçin Dua Etti
A+A-

Şanlıurfa’da Hz. İbrahim’in ateşe atıldığı yer olarak önde gelen Balıklıgöl platosuna gelen 70 yaşındaki Mahmut Aytar, İbrahim Peygamber’in makamında ölmek için dua etti.

Şanlıurfa'da Hz. İbrahim'in ateşe atıldığı yer olarak önde gelen Balıklıgöl platosuna gelen 70 yaşındaki Mahmut Aytar, İbrahim Peygamber'in makamında ölmek için dua etti.

Şanlıurfa'nın Dedeosman Mahallesi'nde oturan ve kimsesinin bulunmadığını açıklayan Mahmut Aytar, İbrahim Peygamber'in makamının yer aldığı tarihi binanın arka kısmındaki duvara yaslanarak dua etti. Aytar'ın hastalandığını sanan çevredeki insanlar yardımcı olmak için yanına yaklaşıp, konuşmaya start verdi . İşitme güçlüğü çeken Aytar, bronşit hastası olduğunu ve kimsesinin bulunmadığını belirtti . İbrahim Peygamber gibi dünyada çok fazla acı çektiğini ifade eden Aytar, artık dünyada yaşamak istemediğini söyleyerek, dua etti. Yiyecek ekmek bulmakta zorlandığını açıklayan Aytar, Ramazan ayını ise komşularının desteğiyle zorlukla geçirdiğini açıkladı . Ramazan ayından akabinde ekmek bulmakta dahi zorlandığını ifade eden Aytar, "Rüyamda onları gördüm. Artık öleceğimi söylediler. Vaktimi beklememi istediler. Ben de vaktimi beklemekteyim . Ama ne çektiğimi, bir İbrahim Peygamber bir de Allah bilir. Artık, bir an önce beni de yanlarına alsınlar. Hastayım, derdime çare bulunamıyor. Ama her şeyden önce yiyecek lokma bulamıyorum. Müslümanlar bir lokma ekmek verirse, bu ekmekle günüm geçiyor" diye belirtti .

Kalabalığı gören Dedeosman Avni İslami Hizmet ve İnsani Yardım Derneği Başkanı Mehmet Sadık Alican, Aytar'ın adres bilgilerini aldı. Aytar, kendisinin doktor istemediğini söyleyerek, Alican ve kalabalığın arasından ayrıldı. - ŞANLIURFA

A+A-

HABERE YORUM KAT