1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Hutbe Komisyonu Toplandı

Hutbe Komisyonu Toplandı

Hutbe Komisyonu Toplandı
A+A-

Çanakkale Müftülüğü Hutbe İnceleme ve Değerlendirme Komisyonu İl genelinde okunacak hutbelerin hazırlanması için bir araya geldi. Çanakkale Müftülüğünde düzenlenen toplantıda, hazırlanan hutbeler

Çanakkale Müftülüğü Hutbe İnceleme ve Değerlendirme Komisyonu İl genelinde okunacak hutbelerin hazırlanması için bir araya geldi.
Çanakkale Müftülüğünde düzenlenen toplantıda, hazırlanan hutbeler görüşüldü. İl Müftüsü İbrahim Öcüt, hutbelerin, cemaati yakından ilgilendiren konuları içermesi, anlaşılır bir dille yazılması, mahalli sıkıntılara ışık tutarak dini hayata canlılık getirmesi ve il genelinde konu birliğinin sağlanması gerektiğini söyledi.
İl Müftüsü İbrahim Öcüt'ün başkanlığındaki toplantıya, İl Müftü Yardımcıları Hasan Tanrıkulu ile Alaaddin Tosun, ÇOMÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Murat Şimşek, Vaiz Mustafa Boran, Din Hizmetleri Uzmanı Gülsüm Dokuz ve Vaiz Nimet Keseli Ustabaşı katıldı. Toplantıda, ilçelerden gelen hutbeler konu ve içerik açısından incelenerek uygun görülen hutbelerin okutulmalarına karar verildi.
(GD-AF)

04.01.2013 18:25:43 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT