1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. HÜSN-Ü HAT SERGİSİNE YOĞUN İLGİ

HÜSN-Ü HAT SERGİSİNE YOĞUN İLGİ

HÜSN-Ü HAT SERGİSİNE YOĞUN İLGİ
A+A-

Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi kursiyerleri tarafından açılan hüsn-ü hat sergisine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Van Gençlik Merkezi’nde verilen hat kursuna katılan öğrenciler tarafından Aydın Perihan Alışveriş Merkezi’nde bir sergi açıldı. Sergi açılışına Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Sinir, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Şinasi Erol, İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ersin Taşlıalan, Gençlik Merkezleri Şube Müdürü Metin Yıldız, Van Gençlik Merkezi Müdürü Cevdet Arslan ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılışta bir konuşma yapan Van Gençlik Merkezi Müdürü Cevdet Arslan, sergide bulunan eserlerin birçoğunun Gençlik Merkezi tarafından açılmış olan hat kurslarından eğitim alan öğrenciler tarafından yapıldığını söyledi. Daha önce bu tür sergileri Gençlik Merkezi’nde sergilediklerini de aktaran Arslan, “Bu defa ilimizde yeni açılan iş merkezinde yaparak daha fazla katılım sağlamak istedik. Kursiyerlerimiz tarafından yaklaşık 50 eser sergilendi. Katılımdan da oldukça memnunuz. Buna benzer kurslarımızı da almak isteyen vatandaşlarımız olursa kapımız sonuna kadar açıktır. Hat kursuna verdikleri desteklerden dolayı da Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve hat kursu veren Ahmet Hüsrev Koyuncu hocamıza da teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Üç ay boyunca Gençlik Merkezi’nden aldıkları kursun kendileri açısından çok faydalı geçtiğini belirten Kübra Güven ise, “Hat sanatı sürekli ilgimi çeken bir sanat olmuştu. Gençlik Merkezi’nde kursun açıldığını duydum ve başvuru yaptım. Kursa üç ay boyunca gittim. Şu anda güzel yazılar yazabiliyorum. Bende diğer kursiyerler gibi yapmış olduğum eserleri burada sergileme fırsatı buldum. Eserlerimiz de oldukça beğenildi” dedi.

Sergiye katılan kurum amirleri de, kursiyerlere destek amaçlı beğendikleri eserlerden alarak katkı sundular.

A+A-

HABERE YORUM KAT