1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Hüseyin Gülerce Son Noktayı Koydu: İfade Vereceğim..

Hüseyin Gülerce Son Noktayı Koydu: İfade Vereceğim..

Hüseyin Gülerce Son Noktayı Koydu: İfade Vereceğim..
A+A-

Zaman Gazetesinin eski yazarlarından Hüseyin Gülerce savcılığa ifade verecek mi soruları için bir açıklama yapma gereksinimi duydu. Gülerce ifade vereceğini açıkladı...

Türkiye'nin en büyük yazarlarından olan Zaman Gazetesi'nin eski yazarları Hüseyin Gülerce savcılığa ifade vereceğini twitter hesabı üzerinden duyurdu. Gülerce şahsi twitter hesabı üzerinden "İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının 14 Aralık Soruşturması ile gili Basın Açıklamasından şimdi haberdar oldum. Gözaltına alınacaklar listesinde benim de ismim var. Şu ana kadar bir işlem yapılmadı. Yarın öğleden önce Adliye'ye gidip Savcılığa ifade vermeyi düşünüyorum." ifadelerine yer verdi.

Hüseyin Gülerce

Hüseyin Gülerce Kimdir?

1950 yılında Edirne'nin Keşan ilçesinde doğdu. İlkokulu Enez'de, ortaokulu Keşan'da bitirdi. Edirne Öğretmen Okulu'nda okudu. İstanbul Yüksek Öğretmen Okulu'nu ve İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik bölümünü bitirdi. İstanbul'da 1969-1977 yıllarında Yeniden Milli Mücadele dergisinde ve Bayrak gazetesindemuhabirlik ve köşe yazarlığı yaptı. Yalova Lisesi fizik öğretmenliği ve müdürlüğü ile Bursa Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.Anavatan partisinden milletvekiligine aday oldu. Yazarlığın yanı sıra Zaman gazetesi Genel Yayın Yönetmenliğinde de bulundu. 6 haziran 2014'ten sonra yazıları Zaman'da yayınlanmadı. 26 Ağustos 2014'te gazeteden istifa ettiğini açıkladı.

A+A-

HABERE YORUM KAT