1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Hurşit Tolon, Kayınvalidesinin Cenazesine Katılıyor

Hurşit Tolon, Kayınvalidesinin Cenazesine Katılıyor

Hurşit Tolon, Kayınvalidesinin Cenazesine Katılıyor
A+A-

"Ergenekon" davasının tutuklu sanıklarından emekli Orgeneral Hurşit Tolon, cezaevinden aldığı özel izinle kayınvalidesinin cenaze törenine katılıyor. Cami girişinde konuşan Tolon, "Bulunduğumuz şartla

"Ergenekon" davasının tutuklu sanıklarından emekli Orgeneral Hurşit Tolon, cezaevinden aldığı özel izinle kayınvalidesinin cenaze törenine katılıyor. Cami girişinde konuşan Tolon, "Bulunduğumuz şartlar sebebiyle parçalanmış aile düzeni içerisinde son görevlerimizi yerine getirdik" dedi.
Eski 1. Ordu Komutanı Hurşit Tolon'un kayınvalidesi Selime Nihal Otmar (94), tedavi gördüğü Üsküdar GATA'da dün hayatını kaybetmişti. Tolon, cenazeye katılmak için avukatı aracılığıyla Ergenekon davasını yürüten İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne başvurdu. Mahkeme, cenazeye katılması için Tolon'a görevliler refakatinde 2 gün izin verdi. Tolon aldığı özel izinle bu sabah cezaevinden ayrılarak kayınvalidesinin cenazesinin bulunduğu GATA'ya geldi. Buradan alınan cenaze ilk olarak helallik alınması için Otmar'ın Kadıköy'deki evine, ardından da Şifa Camii'ne getirildi. Hurşit Tolon, cenaze aracının arkasından cezaevi aracıyla camiye geldi. Kolluk kuvvetlerinin eşlik ettiği Tolon, camide taziyeleri kabul etti. Basın mensuplarına açıklama yapan Tolon, "Ben muhterem kayınvalideme son görevimi yapmak üzere buradayım. İçinde bulunduğumuz şartları sizler biliyorsunuz. Gönlüm arzu ederdi ki keşke son zamanlarında o sıkıntılı dönemlerinde yanında bulunabilseydim de bu görevi daha çok ifa edebilseydim diye düşünüyorum. Ama bu imkanım olmadı. Bunun için oldukça üzgünüm. Bütün bu işleri eşim yürüttü. Bulunduğumuz şartlar sebebiyle parçalanmış aile düzeni içerisinde son görevlerimizi yerine getirdik" dedi.
Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Yaşar Büyükanıt ve eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral İsmail Koçman da cenaze törenine katılmak için camiye geldi.
Öte yandan, Hurşit Tolon'la aynı davadan tutuklu eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ ve eşi adına camiye çelenk gönderildiği görüldü.
Selime Nihal Otmar'ın cenazesi Şifa Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı'na defnedilecek.
(HÖ-ÇK-Y)

06.02.2013 12:37:21 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT