1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Hurdalık Araçlara Söke'de Yer Yok!

Hurdalık Araçlara Söke'de Yer Yok!

Hurdalık Araçlara Söke'de Yer Yok!
A+A-

Aydın Söke’de çevre görünümüne yakışmadığı iddiasıyla hurda araçlar toplatılıyor. Söke Belediyesi ekipleri, ilk etapta araç sahiplerine uyarıda bulunacak. Sahipsiz araçları ise çekici vasıtasıyla bulundukları yerden kaldırıp başka bir yere intikal ettirec

Hurdalık Araçlara Söke'de Yer Yok! Aydın Söke’de çevre görünümüne yakışmadığı iddiasıyla hurda araçlar toplatılıyor. Söke Belediyesi ekipleri, ilk etapta araç sahiplerine uyarıda bulunacak. Sahipsiz araçları ise çekici vasıtasıyla bulundukları yerden kaldırıp başka bir yere intikal ettirecekler. 1 hafta gibi kısa bir sürede 10 civarında hurda araç yerlerinden alındı. 


Söke Belediyesi ekipleri, ilk etapta hurda araç sahiplerine ulaşıp bunları kaldırmalarını isterken; sahibini bulamadıkları araçları da çekici yardımıyla bulundukları yerlerden alıyor. Mahalle aralarında, yol kenarlarında bırakılan hurda araçların görsel kirlilik oluşturmasının yanında; madde bağımlıları tarafından da zaman zaman kullanıldığı, yangın tehlikesine açık olan hurda araçların böcek, ve haşarat gibi zararlıların çoğalmasına neden olduğu belirtildi. Son dönemde yapılan çalışmada yaklaşık bir haftalık zaman diliminde 10 civarında hurda araç yerlerinden alındı. Çalışmalara Söke Belediyesi Temizlik İşleri ekipleri de destek verirken, hurda araçların kaldırılmasının ardından geride kalan atıklar da anında temizleniyor.

A+A-

HABERE YORUM KAT