1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Hükümlüler İçin Tiyatro Oyunu Sergilendi

Hükümlüler İçin Tiyatro Oyunu Sergilendi

Hükümlüler İçin Tiyatro Oyunu Sergilendi
A+A-

Manisa Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından "Hadi Öldürsene Canikom" adlı tiyatro oyunu hükümlüler için sahnelendi. Aziz Nesin'in yazdığı ve Tayfun Şengöz'ün yönettiği "Hadi Öldürsene Canikom" adlı

Manisa Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından "Hadi Öldürsene Canikom" adlı tiyatro oyunu hükümlüler için sahnelendi.
Aziz Nesin'in yazdığı ve Tayfun Şengöz'ün yönettiği "Hadi Öldürsene Canikom" adlı komedi oyunuyla 2013 sezonunu açan Manisa Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları, oyunu Manisa ve Saruhanlı Açık Cezaevi'nde kalan 150 hükümlü için sahneledi. Manisa E Tipi Kapalı Cezaevi Müdürü Katip Özen de oyunu hükümlülerle birlikte izledi. Rehabilitasyon ve eğitim faaliyetleri kapsamında bu tür etkinlikleri düzenlediklerini ifade eden Cezaevi Müdürü Katip Özen, "Geçtiğimiz günlerde Şehzadeler Mehter Takımı cezaevinde bir konser vermişti. Bu tür çalışmalar bakanlığımızın ve kurumumuzun yapılması gereken eğitim çalışmaları kapsamında sürdürülen zorunlu bir eğitim faaliyetidir. Bundan sonrada faaliyetlerimiz yoğun bir şekilde devam edecektir. Bu sadece açık ceza evimizde değil kapalı ceza evimizde de Türk sanat müziği ve Türk halk müziği konserleri olduğu gibi bu tip tarihsel müzik enstrümanlarımızı ve milli değerlerimizi tanıtmak bu çerçevede yapılmaktadır. Bundan dolayı Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Tayfun Şengöz başta olmak üzere bütün oyunculara bu güzel oyun için teşekkür ediyoruz" dedi.
Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Tayfun Şengöz, hükümlülere burada oyunu sahnelemekten dolayı çok mutlu olduklarını belirtti. Cezaevi Müdürü Katip Özen, Tayfun Şenöz'e teşekkür belgesi takdim etti.
(AY-Y)

12.01.2013 16:45:50 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT