1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 'HÜKÜMET TALEPLERİMİZE CEVAP VERSİN!'

'HÜKÜMET TALEPLERİMİZE CEVAP VERSİN!'

'HÜKÜMET TALEPLERİMİZE CEVAP VERSİN!'
A+A-

Van Serbest Muhasebeci Mali Müşavirleri Odası (SMMMO) düzenlediği basın açıklamasında hükümetin taleplerine cevap vermesini istedi.


SMMMO’da düzenlenen basın açıklamasında konuşan SMMMO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Şahin, Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) çatısı altında örgütlenen ve ülke genelinde 77 SMMMO, 8 Yeminli Mali Müşavir Odası’na (YMMO) kayıtlı 93 bin meslek mensubu, 16 bin stajyer ve 150 bin büro çalışanı ile sayısının 259 bine ulaşan muhasebe haftasını, mesleki sorunların gölgesinde kutladıklarını belirterek, “Biz meslek mensupları olarak sürekli ertelenen ve büyüyen sorunlarımızın artık çözülmesini istiyoruz. Bıçak kemiğe dayandı. Sabır taşı çatlamak üzeredir” dedi.


Kamu gözetimi, muhasebe ve denetim standartları kurulunun TÜRMOB tarafından dünya uygulamaları açısından gerekli bir yapı olarak görüldüğünü ifade eden Şahin, “TÜRMOB’la bağ kurmayan kamu gözetimi, muhasebe ve denetim standartları kurulu, TÜRMOB tarafından dünya uygulamaları açısından gerekli bir yapı olarak görülmüş, kabul edilmiş ve desteklenmiştir. Bağımsız denetimi hayatın her alanında yaşama geçirmek zorundayız. Yerel yönetimlerde, kamu idarelerinde, işletmelerde, tüm şirketlerde, siyasi partilerde, vakıflarda kısaca güvenlik ve yargı dışında hayatın her alanında en etkin bir şekilde denetim uygulanmalıdır. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada sorunlarımızın çözümünde ilk tercihimiz diyalog olacaktır. Diyalogla sorunların çözümü için mücadelemizi devam ettireceğiz” şeklinde konuştu.

A+A-

HABERE YORUM KAT