1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Hukuk Fakültesi Dekanı Yeniden Deliduman Oldu

Hukuk Fakültesi Dekanı Yeniden Deliduman Oldu

Hukuk Fakültesi Dekanı Yeniden Deliduman Oldu
A+A-

Yalova Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanlığına Prof. Dr. Seyithan Deliduman yeniden getirildi. 18 Şubat 2010 tarihinde Yalova Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne kurucu dekan olarak tayin olan Prof. De

Yalova Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanlığına Prof. Dr. Seyithan Deliduman yeniden getirildi.
18 Şubat 2010 tarihinde Yalova Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne kurucu dekan olarak tayin olan Prof. Deliduman 3 yıllık görev süresinin dolmasına kısa bir süre kala Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Genel Kurulu tarafından 2. kez dekan olarak atandı. Yalova Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nin diğer hukuk fakülteleri arasında yer edinmesinde önemli katkısı olan Deliduman'ın yeniden tayini akademik camia tarafından memnuniyetle karşılandı.
Prof. Deliduman, kurucu dekan olarak atandığı Yalova Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde görev yaptığı 3 yıl içerisinde öğrenci sayısını 77'den 355'e, idari personel sayısını 3'ten 6'ya, yardımcı doçent sayısını 11'den 16'ya ve doçent sayısını 1'den 3'e çıkararak kısa süre içinde Yalova Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni Türkiye'nin önemli hukuk fakülteleri arasına girmesini sağladı.
(SÇ-Mş)

06.02.2013 16:08:39 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT