1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. HÜDA-PAR VAN İL BAŞKANLIĞI TEKBİRLERLE AÇILDI

HÜDA-PAR VAN İL BAŞKANLIĞI TEKBİRLERLE AÇILDI

HÜDA-PAR VAN İL BAŞKANLIĞI TEKBİRLERLE AÇILDI
A+A-

Hür Dava Partisi (HÜDA-PAR) Genel Başkanı M. Hüseyin Yılmaz, “Eğer İslam kardeşliği diyorsak, adilane bir paylaşım, eşit bir temsiliyet gerekiyor. Bu coğrafyada, bu ülkede bir Türk\'ün sahip olduğu hakların aynısına diğer kavimdeki kardeşlerimizin de sahi


HÜDA-PAR Van İl Başkanlığı, Genel Başkan M. Hüseyin Yılmaz’ın katılımıyla tekbir ve salavatlarla açıldı. Yüzlerce araçlık konvoyla Erciş ilçesinde karşılanan M. Hüseyin Yılmaz ve beraberindekiler, şehir turu attıktan sonra parti binasının bulunduğu Beşyol mevkiine geçti. Kur’an-ı Kerim tilavetinin okunmasıyla başlayan açılış programında konuşan M. Hüseyin Yılmaz, soğuk havaya rağmen kendilerini yalnız bırakmayan vatandaşlara teşekkür etti. Bu coğrafyanın yüzyıllardır katliam ve zulüm yaşadığını söyleyen Yılmaz, bu katliam ve zulümlerin temelinde ulus devlet anlayışının yattığını iddia etti. Yılmaz, “Kur’an-ı Kerim ahırlarda saklandı. Mağaralarda ders verilmek zorunda kalındı. Ders veren alimlerimiz, İstiklal Mahkemelerinde yargılandı. Çok şükür bunlar geride kaldı ama tamamen bitmedi. Daha dün 28 Şubat’ı yaşadık ve halen 28 Şubat’ın kalıntıları devam ediyor. İnanca yapılan haksızlık bitmedi. Bitmişse bu başörtüsü yasağı nedir? Halen bacılarımız tesettürleriyle her yere gidemiyor, kamuda çalışamıyor, okula gidemiyor. 12 milyon imza toplanmasına rağmen ayak diretiliyor. Bu çok mu zor?” dedi.

 

\"hüdapar\"


İslam kardeşliğinden bahseden Yılmaz, "Eğer İslam kardeşliği diyorsak, adilane bir paylaşım, eşit bir temsiliyet gerekiyor. Bu coğrafyada, bu ülkede bir Türk'ün sahip olduğu hakların aynısına diğer kavimdeki kardeşlerimizin de sahip olması gerekiyor. Müslüman halkın inancı, kimliği de Anayasa'da güvence altına alınmalıdır” diye konuştu.

\"\"“EMANETE TALİBİZ”
HÜDA-PAR’ın misyonunun halka hizmet etmek olduğunu söyleyen Yılmaz, “Misyonumuz tamamen size hizmet etmektir. Bu noktada emanete, yönetime talibiz. Hem yerelin hem genelin iktidarına talibiz. Biz sizin taleplerinizi karşılayacak bir birikime sahip olduğumuza inanıyoruz. Biz istiyoruz ki bütün şehirlerimiz en güzel şekilde idare edilsin. Yandaşlık olmasın, partizanlık olmasın, yolsuzluk olmasın. Bunu da Hür Dava Partisi’nin misyonuna sahip insanlarımız gerçekleştirebilir. Van sınır ili olmasına rağmen sınır ticaretin halen yeterli düzeyde olmaması, sekteye uğratılması, sizin için bir kayıptır, bunun farkındayız. Programımızda Van halkın kültürünü, ırkını, ahlakını artıracak olan medreseler ihyası projesi var. İlim irfan yuvaları olmalarını istiyoruz. Van’ın da bu konuda öncü olmasını istiyoruz. Üstat Bediüzzaman'ın Medresetüzzehra Projesi’nin derhal hayata geçirilmesi gerekir. Sorunlardan azade bir ülke isteniyorsa sistem kendine çeki düzen vermelidir” diye konuştu.

“AYAKLARI YERE BASMAYAN İDEALLER PEŞİNDE DEĞİLİZ”
HÜDA-PAR Van İl Başkanı Rasim Saygın ise, hedeflerini ve gayelerini anlattı. Ayakları yere basmayan, gerçeklikten tamamen soyutlanmış mistik idealler peşinde olmadıkların söyleyen Saygın, “Bizim daha ulvi olan temel bir hedefimiz var. O da bilinçli ya da bilinçsiz bir şekilde içi boşaltılmış ahlaki ve insani değerleri yeniden ihya edip topluma hakim kılmak ve sistemi de bu temel ilkelerle uyumlu hale getirmektir. Çıkar, menfaat ve iltifat beklemeksizin mükafatını sadece Allah’tan bekleyerek Hak için, halkımız için, İslam ümmetinin vahdete ermesi için, dünya halklarının kardeşçe yaşamaları için programımızda yer alan amaçlarımıza varma noktasında başarının ancak Allah’ın dilemesi ile olacağını bilerek, bu inancı paylaşan ve geleceğe dair endişesi olan faziletli bir toplumun oluşturulması için samimi bir çaba ve gayret sarf edecek herkes ile birlikte yürümeye azimliyiz. Sizleri HÜDA-PAR'a davet ediyoruz” şeklinde konuştu.


Yapılan konuşmaların ardından parti binasının açılışına geçildi. Tekbir ve salavatlar eşliğinde kesilen kurdelenin ardından çözüm süreci ile ilgili bir değerlendirme yapan Başkan Yılmaz, “Artık bölgede silahların susması ve akan kanın durması için HÜDA-PAR olarak elimizden gelen tüm desteği vereceğiz” şeklinde konuştu.

A+A-

HABERE YORUM KAT