1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Hrant Dink Diyarbakır'da Anıldı

Hrant Dink Diyarbakır'da Anıldı

Hrant Dink Diyarbakırda Anıldı
A+A-

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink, ölümünün 6. yılında Diyarbakır'da anıldı. Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink, Koşuyolu Parkı Yaşam Hakkı Anıtı önünde İnsan Hakları Derneğ

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink, ölümünün 6. yılında Diyarbakır'da anıldı.
Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink, Koşuyolu Parkı Yaşam Hakkı Anıtı önünde İnsan Hakları Derneği (İHD) Diyarbakır Şubesi'nin her hafta düzenlediği 'Kayıplar Bulunsun Failler Yargılansın' eyleminin 206'ncı haftasında anıldı. Anma etkinliğine İHD Diyarbakır Şube Başkanı Raci Bilici, İHD çalışanları ve çok sayıda kayıp yakını katıldı. Bilici, konuşmasına geçtiğimiz gün hayatını kaybeden gazeteci Mehmet Ali Birand'ın ailesine ve meslektaşlarına baş sağlığı dileyerek başladı. Bu haftaki eylemlerinde 6 yıl önce öldürülen Hrant Dink için açıklama yapacaklarını belirten Bilici, "Bugün üzerinden 6 yıl geçmiş Hrant Dink anısına açıklamaya yapacağız. Hrant'ı katledenler örgütlü değil dediler, katilleri aramıza saldılar. Hrant vurulalı 6 yıl oldu ve 6 yıldır içimizdeki acı hiç dinmedi. Artık ülkemiz için bir utanç haline gelen bu cinayet hala aydınlatılmadı. Uğrunda mücadele ettiği şeyler değişti demek isterdim ama maalesef değişmedi. Hala güvercinler vurulmakta, kan akıtılmaktadır. Aradan bu kadar zaman geçmesine rağmen arkalarındaki karanlık güç ortaya çıkartılmadı. Bu kirli ellerin varlığını artık tüm ülke biliyor. Biz insan hakları savunucuları Hrant'ı ve diğer kayıpları öldürenleri ortaya çıkarıp, yargılanmasını istiyoruz. Herkesin eşit olduğu bir ülke yaratma gayreti olan arkadaşların olarak seni çok özlüyoruz" dedi.
Yapılan açıklamanın ardından beş dakikalık oturma eylemi gerçekleştirildi. Oturma eyleminin ardından grup olaysız şekilde dağıldı.
(RB-YRT-CC-Y)

19.01.2013 14:08:20 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT