1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Hrant Dink, Agos Gazetesi Önünde Anıldı Murat Horoz İstanbul

Hrant Dink, Agos Gazetesi Önünde Anıldı Murat Horoz İstanbul

Hrant Dink, Agos Gazetesi Önünde Anıldı  Murat Horoz  İstanbul
A+A-

Gazeteci Hrant Dink, ölümünün 6. yıl dönümünde, görev yaptığı Agos Gazetesi önünde törenle anıldı. Saatler 15.00'i gösterdiğinde saygı duruşunda bulunuldu. Anma etkinliği için Şişli Meydanı'nda bir a

Gazeteci Hrant Dink, ölümünün 6. yıl dönümünde, görev yaptığı Agos Gazetesi önünde törenle anıldı. Saatler 15.00'i gösterdiğinde saygı duruşunda bulunuldu.
Anma etkinliği için Şişli Meydanı'nda bir araya gelen grup, Osmanbey'de bulunan Agos Gazetesi binasının önüne doğru yürüyüşe geçti. Grup, "Hepimiz Hrant'ız hepimiz Ermeni'yiz", "Faşizme inat, kardeşimsin Hrant", "Faşistler halka hesap verecek", "Katilleri koruyan cinayete ortaktır", "Türk, Kürt, Ermeni yaşasın halkların kardeşliği" sloganları attı. Yürüyüşe Hrant Dink'in eşi Rakel Dink ile Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Milletvekili Sebahat Tuncel de katıldı. Kalabalık nedeniyle zaman zaman izdiham yaşandı.
Agos Gazetesi binası önüne gelen grup, saatler 15.00'i gösterdiğinde saygı duruşuna geçti. Ardından Hrant Dink'in bir konuşmasının ses kaydı dinletildi. Gazete binasına Hrant Dink'in fotoğrafının bulunduğu bir afiş asılırken, kalabalık grup Hrant Dink'in vurulduğu yere karanfiller bıraktı.
(MH-ET-OK-Y)

19.01.2013 16:31:58 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT