1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Hollanda Ve Türkiye'de Kültür Müzesi Kurulacak

Hollanda Ve Türkiye'de Kültür Müzesi Kurulacak

Hollanda Ve Türkiyede Kültür Müzesi Kurulacak
A+A-

Karaman Belediye Başkanı Kamil Uğurlu, Hollanda ve Türkiye'de iki ülkenin kültürlerini yansıtacak birer müze kurulacağını, kurulacak olan bu müzelerin Türkiye ayağının Karaman'da oluşturulması için te

Karaman Belediye Başkanı Kamil Uğurlu, Hollanda ve Türkiye'de iki ülkenin kültürlerini yansıtacak birer müze kurulacağını, kurulacak olan bu müzelerin Türkiye ayağının Karaman'da oluşturulması için teklif götürdüğünü söyledi.
Başkan Uğurlu, yaptığı açıklamada Türkiye ile Hollanda'nın müşterek bir müze kurmak istediklerini belirtti. Bu kurulacak müzeler için bir mütevelli heyeti oluşturulduğunu ifade eden Uğurlu, "Bu müzenin mütevelli heyetine beni de davet ettiler. Bu mütevelli heyetinin içinde Hollanda'nın Ankara büyükelçisi, Şangay büyükelçisi ve hükümet protokol başkanı var. Bunun haricinde bir üniversite hocası ve Hollanda'daki iş adamı Türkler var. Bu heyet ile beraber Hollanda'da bir toplantı yaptık. Bu müzenin Türkiye ayağının Karaman'da açılmasıyla ilgili ben bir teklif sundum. Teklif prensip olarak kabul edildi. Buraya gelecekler, durumu ve şartları görecekler. Ondan sonra da buradaki duruma göre belki Hollanda'da kurulacak olan müzeden önce Karaman'da bir müze açılmış olacak. Beni dikkatle dinlediler. İlgi alaka gösterdiler. Bu meseleyi ciddiye alıyorlar" dedi.
Başkan Uğurlu, açıklamasında Hollanda'da binlerce Karamanlının yaşadığını, Karaman olarak müzede sergilenecek eser ve eşyalarda bir sıkıntı yaşamayacaklarını, şayet bu müze kurulursa Karaman'ın yurt dışındaki tanıtımına büyük katkı sağlayacağını söyledi.
(MD-FM-Y)

07.02.2013 14:24:41 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT