1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Höh Genel Başkan Yardımcısı, Suikast Girişimini Değerlendirdi

Höh Genel Başkan Yardımcısı, Suikast Girişimini Değerlendirdi

Höh Genel Başkan Yardımcısı, Suikast Girişimini Değerlendirdi
A+A-

Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Genel Başkanı Ahmet Doğan'a yönelik suikast girişiminin ardından bir açıklama yapan HÖH Genel Başkan Yardımcısı Ruşen Rıza, "Yazı gönderdik ancak polis gelmedi. Olay

Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Genel Başkanı Ahmet Doğan'a yönelik suikast girişiminin ardından bir açıklama yapan HÖH Genel Başkan Yardımcısı Ruşen Rıza, "Yazı gönderdik ancak polis gelmedi. Olay olduktan 1 saat sonra polis geldi. O yüzden bu olaylar beni düşündürüyor" dedi.
Bulgaristan'da çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu HÖH'ün lideri Ahmet Doğan'a yönelik silahlı saldırımı girişiminin ardından değerlendirmelerde bulunan Genel Başkan Yardımcısı Ruşen Rıza, "Genel Başkanın durumu iyi, bizde beklemedeyiz. Saldırganın kimliği hakkında açıklama yapmam yanlış olur. Bu olay, sadece Bulgar meclisinde değil, Avrupa'da da yankı uyandırır. AB Liberaller Başkanı burada bir konuşma yaptı ve Bulgaristan demokrasinin zedelendiğini söyledi. Dünya Liberaller Birliği başkanı da olayı kınadı ve aynı doğrultuda konuştu. Kongre devam edecek. Biz polise yazı gönderdik ancak polis gelmedi. Olay olduktan 1 saat sonra polis geldi. O yüzden bu olaylar beni düşündürüyor. Şu ana kadar Bulgar yetkililerden beni arayan olmadı" diye konuştu.
(İHA-OK-D)

19.01.2013 15:02:33 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT