1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Hizmet-iş Sendikası'ndan Ak Parti'ye Ziyaret

Hizmet-iş Sendikası'ndan Ak Parti'ye Ziyaret

Hizmet-iş Sendikasından Ak Partiye Ziyaret
A+A-

Hizmet İş Sendikası Balıkesir Şubesi, Ak Parti Merkez İlçe Başkanlığı'nı ziyaret etti. Hizmet İş Balıkesir Şube Başkanı Seyfi Karaman ve Yönetim Kurulu üyesi Kamil Özkan, Ak Parti Merkez İlçe Başka

Hizmet İş Sendikası Balıkesir Şubesi, Ak Parti Merkez İlçe Başkanlığı'nı ziyaret etti.
Hizmet İş Balıkesir Şube Başkanı Seyfi Karaman ve Yönetim Kurulu üyesi Kamil Özkan, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Recep Şeker'i makamında ziyaret etti. Başkan Karaman, sendikanın büyüyüp gelişeceğini ifade ederek, kısa sürede daha da yaygınlaşacaklarını söyledi. Seyfi Karaman, "Her şubemiz temsil ettikleri Büyük Hizmet-İş Ailesi'nin sorumluluğunun kendi üzerlerinde olduğunu bilerek faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Çünkü Aile sorumluluğu böyle bir vecibeyi gerektiriyor. Sadece koltuk olsun, sadece ismimiz sendikacı olsun mantığı değil, önemli olan işçinin tabana kadar inebilmesi, çıkacak olan kanunun, maddenin işçiye yansıtabilmektir" dedi.
Sendikalara her türlü desteği ve yardımı verdiklerini dile getiren Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Recep Şeker, emek ve sermayenin birbirini tamamlayan iki önemli unsur olduğunu söyledi. Recep Şeker, intibak yasası ile uzun yıllardır beklenen bir düzenlemenin yapıldığını söyledi. İş Sağlığı Güvenliği Yasası ile endüstriyel ilişkilerde çalışma hayatında beklenen, bugüne kadar olmayan müstakil bir yasayı çıkarıldığını kaydeden Şeker, sendikal mevzuat ile yine çalışma hayatında önemli, ihtilal ürünü bir yasayı ortadan kaldırıldığını ve yeni bir sendika mevzuatı ortaya koyulduğunu ifade etti.
(BD)

16.01.2013 19:14:49 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT