1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Hisarcık'ta Karne Heyecanı

Hisarcık'ta Karne Heyecanı

Hisarcıkta Karne Heyecanı
A+A-

Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde, 2011-2012 eğitim-öğretim yılının ilk dönemi sona erdi. İlk ve orta öğretim okullarındaki yaklaşık bin 669 ve liselerdeki 448 öğrenci ile 35'i ücretli olmak üzere toplam

Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde, 2011-2012 eğitim-öğretim yılının ilk dönemi sona erdi. İlk ve orta öğretim okullarındaki yaklaşık bin 669 ve liselerdeki 448 öğrenci ile 35'i ücretli olmak üzere toplam 152 öğretmen 10 Şubata kadar tatil yapacak. 2012-2013 eğitim-öğretim yılının ikinci yarıyılı 11 Şubat 2013 tarihinde başlayacak ve 14 Haziran 2013 tarihinde sona erecek.
2012-2013 eğitim-öğretim yılının ilk dönemi sona ermesi nedeniyle Atatürk İlkokulunda düzenlenen törende öğretmenlerin karneleri sınıflarda dağıtmasının ardından tüm öğrencilerin okul bahçesinde toplandı. Burada takdir ve teşekkür alan öğrenciler okul girişine çağrılarak tebrik edilirken diğer arkadaşları tarafından da alkışlandı.
Karne dağıtım töreninde bir konuşma yapan Atatürk İlkokulu Müdürü Cemil Işık, " Sevgili Öğrencilerimiz, saygı değer velilerimiz, çok değerli öğretmen arkadaşlarım. Karnedeki notlar çocuklarımızın kişiliğine verilen notlar değildir. Kötü karne kötü çocuk anlamına gelmez. Her insan gibi çocuklarımızda beğenilme, takdir edilme arzusu içerisindedir. Çocuklarımızı başarılarından dolayı mutlaka kutlamalı ve ödüllendirmeliyiz. Çocuğun okuldaki başarısızlığı, zeka, kişilik özellikleri gibi bireysel farklılıklarından, öğretim sisteminden, anne-baba ve öğretmenin tutumlarından veya çevresel etkenlerden kaynaklanabilir. Dolayısı ile gerçekten ortada bir başarısızlık söz konusu ise, bunun tek sorumlusu çocuk olmamalıdır. Çocuğunuzu kesinlikle tembel ya da başarısız olarak nitelemeyin. Her karne dönemi sonunda bazı ailelerde yaşanan karne gerginliği, izleri ömür boyunca silinmeyecek yanlışlara yol açabilir. Ailenin karneyi değerlendirirken takınacağı tavrın, çocuğun daha sonraki yaşantısını etkileyeceği unutulmamalıdır. Anne ve babanın çocuğa yaklaşım tarzı başarısını önemli ölçüde etkilemektedir" diye konuştu.
(MU-EFE)

25.01.2013 12:08:59 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT