1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Hisarcık"ta 2013 Yılı Hac Kayıtları Başladı

Hisarcık"ta 2013 Yılı Hac Kayıtları Başladı

Hisarcıkta 2013 Yılı Hac Kayıtları Başladı
A+A-

Hisarcık ilçesinde bu yıl ilk defa hacca gidecekler için kayıt yaptırma işlemlerine başlandığı bildirildi. Hisarcık İlçe Müftü Vekili Necati Keleş, yaptığı açıklamada, " 2013 yılı Hac organizasyonl

Hisarcık ilçesinde bu yıl ilk defa hacca gidecekler için kayıt yaptırma işlemlerine başlandığı bildirildi.
Hisarcık İlçe Müftü Vekili Necati Keleş, yaptığı açıklamada, " 2013 yılı Hac organizasyonlarına katılmak isteyenlerle ilgili müracaatlar; 4 Şubat 22 Şubat 2013 tarihleri arasında, yapılacaktır. Ancak 2012 yılı ön kayıt dilekçesinde belirttiği il, ilçe, hac konaklama türleri ve birlikte kur'aya girecek kişilerde değişiklik yapmak isteyenler ile müracaatından vazgeçmek isteyen hacı adayları Müftülüğümüze başvurarak gerekli değişiklikleri müracaat süresi içerisinde yaptıracaklardır. İlk defa kayıt yaptıracak hacı adaylarıyla, bunlardan kur'aya birlikte katılarak beraber hacca gitmek isteyenler, ön kayıt ücretini bankaya yatırarak müracaatlarını internet ortamında Diyanet İşleri Başkanlığının www.diyanet.gov.tr internet adresinden yapabilecekleri gibi, doğrudan müftülüğümüzden temin ederek dolduracakları Form Dilekçe ile müracaat ederek de yapabileceklerdir. İlk defa kayıt yaptıracak olan hacı adayları kişi başına 15.-TL'yi Ziraat Bankasına yatıracaklar hac için önceden başvuru yapan vatandaşların kendileri vazgeçmediği sürece otomatik olarak başvurularını yenilenecektir. "dedi.
Vatandaşların başvuru yaparken tercihlerini de yapmaları gerektiğini ifade eden Keleş, ''Tercih yapmadıkları takdirde zaten başvuruları kabul edilmiyor. Tercih ettikleri kategoride gidebilirler. Bazı kardeşlerimiz 'otel kategorisinde başvurursam kura çıkma ihtimali daha yüksek olur diğerlerinde daha düşük olur' gibi bir düşünceyle otele müracaat edip veya müstakile müracaat edip daha sonra alt kategorilere geçmek isteyenler olabiliyor. O kesinlikle kabul edilmiyor.'' diye konuştu.
Geçtiğimiz yıl yaklaşık 241 kişinin hac için müracaat ettiği Hisarcık'ta 25 kişinin hacca gittiği belirtildi.
(MU-EFE)

04.02.2013 11:33:38 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT