1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Hirfanlı Barajı'ndan Kulu'ya Sulama Suyu Talebi

Hirfanlı Barajı'ndan Kulu'ya Sulama Suyu Talebi

Hirfanlı Barajından Kuluya Sulama Suyu Talebi
A+A-

Konya'nın Kulu, Cihanbeyli ve Altınekin Ziraat Odası başkanları, Hirfanlı Barajı'ndan ilçelerine sulama suyu sağlanması ile ilgili girişimlerde bulunuyor. Ziraat odası başkanları bu kapsamda, KOP B

Konya'nın Kulu, Cihanbeyli ve Altınekin Ziraat Odası başkanları, Hirfanlı Barajı'ndan ilçelerine sulama suyu sağlanması ile ilgili girişimlerde bulunuyor.
Ziraat odası başkanları bu kapsamda, KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu'nu ziyaret etti. Gerçekleştirdikleri ziyaretle ilgili bilgi veren Kulu Ziraat Odası Başkanı İsmet Erdoğan, Mavi Tünel'den sonra Kulu, Cihanbeyli ve Altınekin olarak belirtilen kuzey bölgesinin de gündeme alınması talebinde bulunduklarını belirterek, "Her üç ilçe oda başkanı olarak sorunlarımıza duyarlı olan KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu'na teşekkür ederiz. Kulu'nun 24 kilometre yakınındaki Hirfanlı Barajı'ndan bugüne kadar yararlanılmaması bölgemiz için büyük kayıp. En kurak ve en az yağış alan bölgemiz de, Konya'nın sulama amaçlı imkanları daha iyi olan yöreleri kadar Kulu da sulama amaçlı yatırımları bekliyor. Ziraat odası olarak bölge milletvekillerine ve ilgili bakanlık ve kurumlara taleplerimizi ilettik" dedi.
(ÖK-FM-Y)

21.12.2012 18:53:38 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT