1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Hikaye Yarışmasına Rekor Katılım

Hikaye Yarışmasına Rekor Katılım

Hikaye Yarışmasına Rekor Katılım
A+A-

Balıkesir'in Gönen ilçesinde Ömer Seyfettin Kültür-Sanat Haftası etkinlikleri içerisinde yer alan 'Ömer Seyfettin' konulu hikaye yarışması düzenleniyor. Yarışmaya rekor katılım olurken, eserler ön jür

Balıkesir'in Gönen ilçesinde Ömer Seyfettin Kültür-Sanat Haftası etkinlikleri içerisinde yer alan 'Ömer Seyfettin' konulu hikaye yarışması düzenleniyor. Yarışmaya rekor katılım olurken, eserler ön jüri tarafından incelenmeye başladı.
Bu yıl 24. düzenlenen yarışmanın sonucu merakla beklenilirken, yarışmaya bin 444 hikaye katıldı. Önceki yıllarda yarışmacılar birden fazla hikayeyle yarışmaya katılabilirken, bu yıl her yarışmacı yalnızca 1 eserle katılabildi. Ülke genelinde giderek büyüyen ve katılımcılarının her yıl arttığı bir yarışma haline dönüştü. Yarışma ile ilgili olarak görüşlerini dile getiren ve bu durumun çok sevindirici olduğunu kaydeden Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, Ömer Seyfettin adına düzenlenen haftanın da amacına ulaştığını belirtti. Bununla yetinmeyeceklerinin altını çizen Yakar, hemşehrileri Ömer Seyfettin'in ismine yakışır şekilde etkinlikleri yayacaklarını söyledi.
Balıkesir Üniversitesi Gönen Meslek Yüksel Okulu öğretim görevlisi İzzet Fuat Onar, başkanlığındaki ön jüri yarışmaya katılan hikayeleri incelemeye başladı. Yarışma sonuçları 4 Mart tarihinde açıklanması beklenirken, dereceye giren yarışmacılar ödüllerini 9 Mart tarihinde gerçekleştirilecek ödül töreninde alacaklar.
(TK)

04.01.2013 18:16:18 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT