1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Hıdrellez Parkı Yeşillendiriliyor

Hıdrellez Parkı Yeşillendiriliyor

Hıdrellez Parkı Yeşillendiriliyor
A+A-

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, Belediye tarafından her mahalleye bir kafeterya kampanyası kapsamında Karınca Deresi yanına açılan Hıdrellez Parkı Kafeteryası mahalle halkı tarafından büyük ilgi gör

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, Belediye tarafından her mahalleye bir kafeterya kampanyası kapsamında Karınca Deresi yanına açılan Hıdrellez Parkı Kafeteryası mahalle halkı tarafından büyük ilgi görürken, parkın yeşil alanları da Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından oluşturulmaya başlandı.
Hıdrellez Parkı çimlendirme çalışmaları için işe koyulan ekipler, alanın bel işlemleriyle birlikte otomatik sulama sistemi kurarken çalışmaların bahara kadar tamamlanacağı açıklandı. Çim ekme işlemine geçildikten sonra parkın düzenli olarak sulanacağını belirten Park ve Bahçeler Müdürü Nadir Karayaz, ilerleyen günlerde oyun ve jimnastik gurubu da konulacağını belirtti. Burhaniye Belediyesi tarafından her mahalleye bir park ve sosyal tesis alanı kurulurken, çalışmalar halk tarafından beğeni ile karşılandı. Mahallelerde oluşturulan yeşil alanların çevreyi güzelleştirdiğini anlatan Nadir Karayaz, "Vatandaşların kendi mahallelerinde oluşturulan bu sosyal tesisler, hem çevre güzelliği açısından hem de insanların boş vakitlerini geçirebileceği mekanlar açısından beğeni topluyor. İlçe de yeşil alanların sayısını artırmak için çalışıyoruz" dedi.
(İHA)

15.01.2013 17:02:24 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT