1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Hibe Destekleri İçin İnceleme

Hibe Destekleri İçin İnceleme

Hibe Destekleri İçin İnceleme
A+A-

Çanakkale İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkilileri, Ayvacık ilçesindeki süt ve süt ürünleri tesisini inceledi. İl Müdürü Mustafa Akkuş ve beraberindeki heyet, Ayvacık ilçesindeki süt ürün

Çanakkale İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkilileri, Ayvacık ilçesindeki süt ve süt ürünleri tesisini inceledi.
İl Müdürü Mustafa Akkuş ve beraberindeki heyet, Ayvacık ilçesindeki süt ürünleri işletmesinde incelemelerde bulunarak, işletme yetkililerinden üretim faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Yapılan ziyaretlerde, kooperatiflerin ve süt ürünleri işleyen tesislerin meseleleri ve çözüm yolları görüşüldü. Ayrıca yapılacak yatırımlara bakanlıkça verilen hibe ve kredi destekleri anlatıldı.
Akkuş, daha sonra Ayvacık S.S. Süleymanköy Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'ni ziyaret etti. Ziyarette Ayvacık S.S. Süleymanköy Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Hasan Gürbüz, doğal boya araştırma geliştirme projesi (DOBAG) kapsamında kooperatif tarafından yüzde yüz doğal boyalı yünler ve geleneksel desenlerle üretilen halılar hakkında bilgi verdi.
(MM-GD-MŞ)

06.01.2013 14:34:18 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT