1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Heyelan Bölgesinde Tehlike Devam Ediyor

Heyelan Bölgesinde Tehlike Devam Ediyor

Heyelan Bölgesinde Tehlike Devam Ediyor
A+A-

Şırnak'ta 2 gün önce meydana gelen heyelanın ardından belediye ve valilik, bölge sakinlerine uyarıda bulunarak evlerini boşaltmalarını istedi. Şırnak'ta 2 gün önce bir halı sahanın yakınlarında meyda

Şırnak'ta 2 gün önce meydana gelen heyelanın ardından belediye ve valilik, bölge sakinlerine uyarıda bulunarak evlerini boşaltmalarını istedi.
Şırnak'ta 2 gün önce bir halı sahanın yakınlarında meydana gelen heyelanda 7 kişinin hayatını kaybetmesi, yetkilileri harekete geçirdi. Yetkililer bölgede vatandaşların evlerini boşaltması konusunda uyarılarda bulundu. Bölgede her an ikinci bir felaketin olabileceği belirtilirken, yetkililer, bölgede yaşayan vatandaşlara evleri boşaltmaları gerektiğini ve gidecekleri yerde kiraların karşılanacağını bildirdi. Vatandaşlardan Hasan Cengiz, "Tehlike devam ettiği için evlerimizi boşalttık. Valilik ve belediye ikinci bir heyelan olayı olması ihtimali nedeniyle evlerimizden çıkmamızı istedi" dedi. Sabri Uzar adlı vatandaş ise, "Bölgede üç ev tehlike altında. belediye evleri terk etmemiz durumunda kirayı karşılayacağını söyledi. Evlerimizden çıktık bizde" diye konuştu.
Ali Varol adlı vatandaş da, "Biz burada yaşıyoruz. Bizim çocuklarımız hepimiz burada yaşıyoruz, başka yerimiz yok. Zor durumdayız. Toprak kayıyor, üstümüze geliyor. Ev arıyoruz daha bulamadık" ifadelerini kullandı.
(İHA-AŞ-Y)

29.01.2013 14:18:49 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT