1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Her şey değişebilir! Ateşkes bitti mi?

Her şey değişebilir! Ateşkes bitti mi?

Her şey değişebilir! Ateşkes bitti mi?
A+A-

Selahattin Demirtaş, Lice'deki olaylarla ilgili açıklama yaptı.

BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, HDP heyetinin İmralı'da Abdullah Öcalan ile yapacağı görüşmenin bölgedeki gerilim açısından her şeyi değiştirebileceğini söyledi. Hükümetin Lice'de karakol yapılmaması ile ilgili talepleri bugüne kadar ciddiye almadığını söyleyen Demirtaş bu tavrın değiştiği görüşünde.

İMRALI'YLA GÖRÜŞME BUGÜN

Lice'de karakol yapılmasını protesto eyleminde çıkan olaylarda açılan ateş sonucu iki kişinin hayatını kaybetmesi ile tırmanan gerilim sürüyor. Halkların Demokrasi Partisi'nden Pervin Buldan, İdris Baluken ve Sırrı Süreyya Önder sorunu görüşmek üzere bugün Abdullah Öcalan ile görüşecek. 

HÜKÜMETİN TAVRI DEĞİŞTİ

Lice'de karakol yapılmasına yönelik itirazlarla ilgili hükümetin bugüne kadar hiçbir adım atmadığını söyleyen Selahattin Demirtaş, Öcalan'ın bir önceki görüşmede bu yönde bir çağrı yaptığını söyledi: "Karakol yapımları en azından fiilen durdurulabilirdi. Öcalan bu çağrıyı da yapmıştı. Ancak hükümet hiç ciddiye almadı. Artık bu tavrın değiştiğini düşünüyorum."

ATEŞKES BİTTİ Mİ? 

Demirtaş yaşananların çözüm sürecine ilişkin etkisi için ise, "Ateşkesin bitip bitmediğini ancak KCK açıklar. Ancak onlar ateşkes bitti derse biter, bu konuda biz bir şey söyleyemeyiz" dedi. 

A+A-

HABERE YORUM KAT