1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 'her Önüne Gelen Nargile Satamayacak'

'her Önüne Gelen Nargile Satamayacak'

her Önüne Gelen Nargile Satamayacak
A+A-

Kapalı alanda nargile içilmesi yasağının gelmesi ile beraber nargile satıcısı Osman Hamipek, yasağın nargile ürünlerini kontrol altına alacağını söyledi. Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurulu (T

Kapalı alanda nargile içilmesi yasağının gelmesi ile beraber nargile satıcısı Osman Hamipek, yasağın nargile ürünlerini kontrol altına alacağını söyledi.
Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurulu (TAPDK) Tütün Mamulleri ve Alkollü İçkilerin Satışına ve Sunumuna İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik yapılması ile birlikte nargile satıcıları, değişiklikten memnun kaldı.
Yeraltı Çarşısı'nda nargile satan Osman Hamipek, "Nargile yasasının çıkması kafeler ve nargile satıcıları açısından iyi oldu. Bütün ürünler kontrol altında tutulmuş oluyor. Her önüne gelen nargile satamayacak. Bu yasa sağlık açısından da iyi oldu" ifadelerinde bulundu.
Nargile satışı yapabilmek için 'nargilelik tütün mamulü sunumu uygunluk belgesi' alınması gerektiğini söyleyen Hamipek, "Bu belge olmadan kafe, kahvehane gibi işletmelerde nargile sunumu yapılamayacak. Nargilelik tütün mamulü sunumu yapan kişilerle, nargile tütünü satmak isteyenlerin, toptan satış belgesi almaları gerekecek" diye konuştu.
(MFT-AÖ-Y)

30.01.2013 14:10:07 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT