1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Hentbol Müsabakalarında Kupalar Sahiplerini Buldu

Hentbol Müsabakalarında Kupalar Sahiplerini Buldu

Hentbol Müsabakalarında Kupalar Sahiplerini Buldu
A+A-

Şırnak'ta 2012-2013 eğitim öğretim yılı okul sporları kapsamında yapılan hentbol müsabakaları gençler kategorisinde dereceye girenlere düzenlenen törenle kupaları verildi. Bu yıl Şırnak'ta çekişmel

Şırnak'ta 2012-2013 eğitim öğretim yılı okul sporları kapsamında yapılan hentbol müsabakaları gençler kategorisinde dereceye girenlere düzenlenen törenle kupaları verildi.
Bu yıl Şırnak'ta çekişmeli geçen hentbol maçları sporseverlerin ilgi odağı oldu. Müsabakaların ardından kızlar kategorisinde Şırnak Lisesi birinci olurken, Nazmiye Demirel Anadolu Teknik Kız Meslek Lisesi ikinci ve Anadolu Lisesi üçüncülüğü elde etti. Erkekler kategorisinde ise Anadolu İmam Hatip Lisesi birinci, Anadolu Cumhuriyet Lisesi ikinci ve Şırnak Lisesi üçüncü oldu. Dereceye giren okul takımlarına düzenlenen törenle kupaları verildi. Kupa törenine katılan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Selahattin Yürenç, sporcularla tek tek ilgilendi. Dereceye giren okullara kupalarını vermeden önce sporcularla sohbet eden İl Müdürü Yürenç, sporun hem beden, hem fizik, hem de sağlık açısından önemli olduğunu söyledi. Yürenç; "Spor yaparken hayat sorumluluklarından vazgeçilmemesi gerekir. Dereceye giren tüm okul takımlarındaki sporcuları kutlarım. Umarım il dışında da bizi en iyi şekilde temsil eder bölgede dereceye girerek Türkiye şampiyonasına katılırsınız. Bundan sonra da hetbol branşını Şırnak'ta daha da aktif bir spor haline getirmek için elimizden gelen desteği vereceğiz" dedi.
Konuşmanın ardından dereceye giren takımlara kupaları verildi.
(CK-AKK-S)

08.01.2013 11:53:45 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT