1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Hendese Dergisi Yayın Hayatına 'merhaba' Dedi

Hendese Dergisi Yayın Hayatına 'merhaba' Dedi

Hendese Dergisi Yayın Hayatına merhaba Dedi
A+A-

Teknik Elemanlar Derneği (TEKDER), Hendese dergisinin Türkiye'de mühendislere ve alan dışından gelen okurlara hitap eden uzun soluklu bir dergi olmasını istediklerini açıkladı. TEKDER'in çıkarttığı

Teknik Elemanlar Derneği (TEKDER), Hendese dergisinin Türkiye'de mühendislere ve alan dışından gelen okurlara hitap eden uzun soluklu bir dergi olmasını istediklerini açıkladı.
TEKDER'in çıkarttığı Hendese ilk sayısında "Şehir ve Medeniyet"i gündeme getiriyor. Aynur Can, Hendese'nin "Şehir ve Medeniyet" temalı ilk sayısında "Laleyi Öldürdük" başlıklı yazısıyla Lale'nin Osmanlı Medeniyeti'ndeki ve günümüzdeki konumları arasındaki ilişkiyi anlatıyor. Semih Akşeker de "Şehir-Mülkiyet-Rant" isimli yazısında, Osmanlı mülkiyet anlayışının nasıl olduğunu ve rantı nasıl önlediğini açıklıyor. Hendese, Sadettin Ökten ile yapılan bir röportaj ile "Şehir ve Medeniyet" konusuna derinlemesine bir giriş yapıyor. Röportaj, şehirden, medeniyete, resimden, sanata, Van Gogh'dan, Salvador Dali'ye, Fuzuli'den Baki'ye oradan da Galip'e renkli bir tabloyu bize sunuyor. Ökten röportajında, Eski İstanbul'da yaşayan insanların şehirle alakalı nasıl bir prensip belirlediklerini ve bu prensiplerin eski İstanbulluların hayatını nasıl şekillendirdiğini vurguluyor. Dergide daha birçok isim yazılarıyla yer alıyor.
(HO-Y)

07.01.2013 17:01:52 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT