1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Hendek Yeniden Numaralandırılıyor

Hendek Yeniden Numaralandırılıyor

Hendek  Yeniden Numaralandırılıyor
A+A-

Sakarya'nın Hendek ilçesinde 16 mahalle 11 bin'e yakın bina, 59 cadde ve 4 bulvar yeniden numaralandırılıyor. Hendek Belediyesi tarafından, Hendek'te 11 bin'e yakın bina 16 mahalle, 59 cadde ve 4 b

Sakarya'nın Hendek ilçesinde 16 mahalle 11 bin'e yakın bina, 59 cadde ve 4 bulvar yeniden numaralandırılıyor.
Hendek Belediyesi tarafından, Hendek'te 11 bin'e yakın bina 16 mahalle, 59 cadde ve 4 bulvar mekansal adres kayıt sistemi oluşturulması ve çevrimiçi emlak ve inşaat izinleri projesi kapsamında yeniden numaralandırılıyor. Proje kapsamında Dereboğazı, Mahmutbey , Kemaliye, Sarı Dede, Turanlar, Akpınar, Bayraktepe, Çiftlik, Akova, Necatipaşa, Rasimpaşa, Büyükdere, Başpınar,Yeni Mahalle ve Köbrübaşı Mahalleleri ile Nuriye Köyü'nde, eski kapı numaraları kaldırılarak sıfırdan numaralandırma yapılacak.
Altı ay sürecek olan bu çalışmada caddeler sokaklar, camiler, köprüler ve park alanları imar ve şehircilik bölümü tarafından tek tek isimlendirilecek ve numaralandırılacak. Proje kapsamında saha çalışmaları yapılacak eski numaralar ile yeni numaralar eşleştirilecek, numaratajla ilgili anket yapılacak ve sonrasında yeni numaralar TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu) üzerinden aktarılacak. Bu işlemden sonra bina, sokak, cadde ve sosyal donatıların tabakalandırma işlemi yapılacak. Son olarak oluşan yeni numarataj sistemine ait tüm veriler bilgi işlem merkezi tarafından HAKOS'a (Hendek Akıllı Kent Otomasyon Sistemi) işlenip kamuya açık hale getirilecek.
(SC-İÇ)

05.02.2013 11:59:17 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT