1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Hema Toplu Sözleşme Görüşmelerine Başladı Deniz Karapınar Bartın

Hema Toplu Sözleşme Görüşmelerine Başladı Deniz Karapınar Bartın

Hema Toplu Sözleşme Görüşmelerine Başladı  Deniz Karapınar    Bartın
A+A-

Bartın'ın Amasra ilçesinde yerin binlerce metre altında kömür üretimi Hema Endüstri A.Ş ile Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) arasında bin 120 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başla

Bartın'ın Amasra ilçesinde yerin binlerce metre altında kömür üretimi Hema Endüstri A.Ş ile Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) arasında bin 120 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başladı.
HEMA'nın Amasra Sosyal Tesisleri'nde yapılan ilk görüşmede, Hattat Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halil Beyenal, ilk sendikalaşmak isteyen özel sektörün kendileri olduğunu ve görüşmelerin Amasra ile Zonguldak'ın Kandilli beldesindeki işçileri kapsadığını belirtti. Beyenal, ''Bu hemen olacak bir şey değildir. Bugün 1 işçiden bin 500 ve bin 600 işçiye ulaştık. 11 bin işçi de bir hedeftir. Bu hedefe ilerliyoruz. Amacımız, kendi kömürümüzü kendimiz çıkarmaktır. Bugün ilkini yaptığımız toplu sözleşme görüşmesi hayırlı olsun'' dedi.
GMİS Genel Başkanı Eyüp Alabaş ise, şirketin sosyal diyaloğa açık bir şirket olduğunu söyleyerek, sendikalarının ilk kez özel sektörde toplu sözleşme görüşmesi yaptığını söyledi.
(DK-OA-Y)

14.02.2013 17:30:58 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT