1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Hem Öldürene Hem Azmettirene Müebbet Hapis!

Hem Öldürene Hem Azmettirene Müebbet Hapis!

Hem Öldürene Hem Azmettirene Müebbet Hapis!
A+A-

Ayşe Hanay’ı öldüren kocası ve cinayeti azmettiren kayınpederi müebbet hapis cezasına, iki kayınbiraderi ise toplan 37 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

 

Van’da Ayşe Hanay’ı öldüren kocası, iki kayınbiraderi ve kayınpederi dün Erciş Mahkemesi’nce hapis cezasına çarptırıldı.

Ayşe Hanay, 11 Şubat 2012'de 23 yaşındayken Çaldıran İlçesi Direkli Köyü'nde tabancayla vurularak öldürülmüştü. 15 aydır tutuklu yargılanan dört sanıktan Hanay'ı kayınpederi Fevzi Hanay, azmettirmek suçundan müebbet; kocası Mustafa Hanay kanunsuz öldürücü silah bulundurmak ve insan öldürmek suçundan müebbet; kayınbiraderlerı Suat ve Behçet Hanay ise 17 ve 20 yıl olmak üzere hapis cezasına çarptırıldı.

Duruşmanın ardından basın açıklaması yapan Van Kadın Derneği (VAKAD), “Biz kadınlar ancak dayanaşarak güçleneceğiz. Her geçen gün kadınlar, kadın oldukları için öldürülmektedir. Bunun önüne caydırıcı cezalarla geçilebilir. Bu karar Ayşe Hanay'ı geri getiremese de katillerin yargılanarak ve hak ettikleri cezaları alarak emsal teşkil etmesi önemlidir. Kadın cinayeti davalarının, bundan sonra da takipçisi olacağız” dedi.

*Bianet

A+A-

HABERE YORUM KAT