1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Hem Dindarım Diyeceksin Hem İftira Atacaksın

Hem Dindarım Diyeceksin Hem İftira Atacaksın

Hem Dindarım Diyeceksin Hem İftira Atacaksın
A+A-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Benim Genel Başkan Yardımcımla ilgili ahlaksız bir filmden kare alıp onu servis ediyorlar. Bu ahlaksızlık, şerefsizliktir\' dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Benim Genel Başkan Yardımcımla ilgili ahlaksız bir filmden kare alıp onu servis ediyorlar. Bu ahlaksızlık, şerefsizliktir. Hem 'dindarım' diyeceksin hem de gözünü kırpmadan masum insanlara iftira atacaksın. Yazıklar olsun” dedi. Başbakan Erdoğan, Ordu Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen toplu açılış töreninde halka hitap etti. Erdoğan konuşmasında, “Ülkemizi o arzu edilen yere doğru götürüyoruz. İşte şimdi bir yolsuzluk çıkardılar. Bir kere bu hükümete yönelik operasyon öyle düşündüler ama bu operasyon millete karşı operasyondur.

 

Bütçe bitirdik. Muhalefet bütçeye 117 oyla ret verdi. 318 oyla sahip çıktı. Şimdi soruyorum ben Başbakanım, orada yokum diye eleştirdiler. Ben Başbakanım benim işim çok orada vekilim var. CHP’nin Genel Müdürü sen neredeydin, senin ne işin vardı? Sahaya sürecek adamı yok adamı. İktidar bütün takımıyla oradaydı. Bütçe ciddi iştir, ülke yönetiyoruz bakkal dükkanı değil.

 

5 tane koyun verin ellerine kaybedip gelirler. Attıkları iftiralara sığınacaklar güya. 11 yıl önce göreve geldik. Milli geliri artırdık üçe katladık. Ödedik, ödedik, ödedik IMF’yi sıfırladık. Siz borçlandınız, biz ödedik. İnsan bir iktidarı eleştirirken işi iyi bilmesi lazım. Yeni bir sakız çıktı şimdi yolsuzluk sakızı. Bu sakız onların damağına yakışır, hem yakışır hem yapışır” ifadelerini kullandı. “Dikkat edin Ordu’da tek bir miting yapmıyoruz. Ordu, Fatsa, Ünye mitingleri yapıyoruz.

 

Benim milletim bir gerçeği görüyor. Bu iktidara bu tuzak haksızlıktır. Bu tuzakta boğulacaksınız. 30 Mart’ta sandığa gömüleceksiniz. Oyun içinde oyun var” diyen Erdoğan, “30 yılda sadece teröre 40 bin insanımızı şehit verdik. Çözüm süreciyle terörü bitirdiğimiz anda düşmanlar, kan tüccarları bundan mahrum kalacaklar, terörün bitmesini istemiyorlar. 1 yıldır analar ağlamıyor. Terörden beslenenler büyük rahatsızlık duyuyorlar. Biz çözüm süreciyle çok kirli bir tezgahı bozduk. Şimdi yeniden baltalamaya çalışıyorlar” şeklinde konuştu.

 

"ORALARA GİRİP DİDİK DİDİK EDECEĞİZ"

 

Başbakan Erdoğan, açıklamalarına şöyle devam etti: “Benim Genel Başkan Yardımcımla ilgili ahlaksız bir filmden kare alıp onu servis ediyorlar. Bu ahlaksızlık, şerefsizliktir. Hem 'dindarım' diyeceksin hem de gözünü kırpmadan masum insanlara iftira atacaksın. Yazıklar olsun. Bu dine ne olursa olsun zarar veremeyeceksiniz. Bunlara sahip çıkanları tek tek bulup hukuk önüne çıkaracağız. Devlette paralel yapı olamaz. Şunu bilesiniz ki istediğiniz kadar oralara yerleşsin. Oralara girip didik didik edeceğiz. Bugüne kadar çetelerle nasıl mücadele ettiysek öyle mücadele edeceğiz. Biz kefenimizle yola çıktık zamanı geldiğinde sahibine teslim edeceğiz. Allah ve millet bize yeter.

 

” "KİRLİ BİR İTTİFAK KURDULAR" 

 

Çok kirli bir ittifak kurdular” diyen Erdoğan, şunları kaydetti: “Yurt içi, yurt dışı o malum çevrelere bakın. Bunlar eskiden bir araya gelemezlerdi. Şimdi ortak hareket ediyorlar hükümete karşı. Siz bu oyunu bozarsınız, bozacaksınız inanıyorum. Türkiye’yi karanlıktan temizleyeceğiz. Büyüyen Türkiye’den rahatsız olanların inşallah hevesleri kursaklarından kalacak. Sevgili Ordulular biz hizmet için geldik. Sadece 3 ay içinde 11 şehrimize 11,5 milyar liralık hizmet sunduk. Asya ile Avrupa’yı birbirine bağladık. Ortalama günde Marmaray’da giden gelenlerin sayısı 300 bin. Şimdi yeni bir adım daha attık, yeni bir tünel yaptık. Oradan da arabalar geçecek. Üçüncü köprüyü de kuruyoruz, 5 tane karşılıklı şerit. Bunların çıldırması bundan. Bunlara rağmen bunları yapacağız. Ankara’da yeni yatırımları hizmete açtık. Milletimizle buluşturduk.

 

ORDU'YA 'BÜYÜKŞEHİR' SÖZÜNÜ HATIRLATTI

 

Ordu’ya bir sözünün olduğunu hatırlatan Erdoğan, sözlerini şöyle tamamladı: “750 bin nüfusu yakalarsa büyükşehir yapacağız dedik. Siz 750 bini aştınız, büyükşehir oldunuz. 30 Mart’ta Ordu mülki sınırların tamamında oy kullanacak. Modern Ordu’yu kuracağız. Önce inanacaksın, azmedeceksin. Karadeniz’de 3 tane büyükşehrimiz oldu. Enver Yılmaz kardeşimizi size emanet ediyorum, Ordu’da gece gündüz koşacağız. Sizden bir dua istiyorum. Birlik beraberliğimiz, kardeşliğimiz devam etsin. Bütün bu yatırımların hayırlı olmasını diliyorum. Dik duracağız, duruyoruz ama diklenmeyeceğiz.”

 
A+A-

HABERE YORUM KAT