1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Hekimler greve gitti, hastalar mağdur oldu!..

Hekimler greve gitti, hastalar mağdur oldu!..

Hekimler greve gitti, hastalar mağdur oldu!..
A+A-

İstanbul Beyoğlu'nda aile hekimleri bir günlük iş bırakma grevine gitti. Grevden habersiz olan hastalar sağlık ocağına geldiklerinde mağduriyet yaşadılar.


Beyoğlu'ndaki aile hekimleri bir günlük iş bırakma eylemine gitti, sağlık ocağında bekleyen hastalar ise duruma tepki göstererek mağdur olduklarını belirtti. Çocuklarını tedavi ettiremeyen bazı anneler, duruma tepki göstererek çaresiz bir şekilde evlerinin yolunu tuttu.Türkiye genelinde görev yapan 22 bin civarındaki aile hekimi yeni yılda yürürlüğe girecek olan nöbet tutma zorunluluğu getiren yasaya tepki göstermek amacıyla bir günlük iş bırakarak, grev yaptı. Tüm Türkiye'de yapılan grevden habersiz Beyoğlu Dolapdere'de bulunan sağlık ocağına gelen hastalar mağdur oldu. Yağmurun altında çocuklarını alıp sağlık ocağına gelen aileler, geri gönderilince doktorların grevine tepki gösterdi. Eczacılar da greve tepki gösterirken tedavi olamayan vatandaşlar tedavi olamadan evlerinin yolunu tuttu.


Doktorların grevi nedeniyle iş yapamadıklarını kaydeden bir eczacı, “Cumartesi günleri 8 saat mesai yapmamak için grev yapıyorlar. Hiç bir hastaya bakmıyorlar. Bu konuda rahatsızız. Hastayı kabul etmeyip geri gönderiyorlar. İş yapamıyoruz, boş oturuyoruz. Buranın bir türlü çevrilmesi lazım. Hasta gelmesi gerekiyor. Doktorların yaptığını doğru bulmuyoruz” dedi.


Çocuğunu tedavi ettirmek için sağlık ocağına getiren bir anne ise sağlık ocağında doktor olamadığını belirterek, "Grev varmış. Pazartesi'ye ertelendi. Mecburen hasta bir şekilde eve döneceğiz" diye konuştu.


Torununu tedavi için sağlık ocağına getiren bir vatandaş, “Torunum hasta doktor yok. Doktor olmasa ne yapacağız” diyerek tepki gösterdi.

A+A-

HABERE YORUM KAT