1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Hekim Karabıyık İstifa Etmeye Hazırım Dedi ve Bombaladı!

Hekim Karabıyık İstifa Etmeye Hazırım Dedi ve Bombaladı!

Hekim Karabıyık İstifa Etmeye Hazırım Dedi ve Bombaladı!
A+A-

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Van İl Başkan Vekili Abdulhekim Karabıyık sosyal medya hesabı üzerinden bir mesaj yayınlayarak istifa sinyali verdi.

WanHaber.com - Haber Merkezi

AK Parti kulislerini yakından takip eden twitter fenomeni Başkentçi, önceki gün Ak Parti Van teşkilatının da revizyona uğrayacağını açıklamıştı. Bahçesaray, Başkale, Çaldıran, Çatak, Edremit, Erçiş, Gürpınar, İpekyolu, Muradiye, Özalp ve Saray Teşkilatı'nın istifalarında alınmasının beklendiğini belirtmişti.

Başkentçi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 30 Mart yerel seçimlerinde Van’daki 14 belediyeden sadece 2’sini alıp başarısız olan AK Parti Van Teşkilatından kompile istifa beklediğini iddia etmişti.

Sosyal medya hesabı üzerinden kısa bir açıklama yapan Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Van İl Başkan Vekili Abdulhekim Karabıyık, Başbakan Erdoğan'ın isteğini yerine getirecek ilk kişinin kendisi olduğunu açıkladı. Karabıyık, “Eğer başbakan'imiz istemişse ilk görevi bırakacak kişi benim! Ama yanlizca birileri birakmamizi istiyorlarsa avuçlarini yalarlar..” twitini atarak istifa sinyali verip, parti içindeki farklı yapılanmalarıda sert bir dille eleştirdi.

1-057.jpg

A+A-

HABERE YORUM KAT