1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. HDP'li Vekillerden Van TSO'ya Ziyaret

HDP'li Vekillerden Van TSO'ya Ziyaret

HDP'li Vekillerden Van TSO'ya Ziyaret
A+A-

HDP Van Milletvekilleri Tuğba Hezer, Selami Özyaşar, Remzi Özgökçe ve HDP Van İl Eşbaşkanı Derya Hayva ile Parti Yöneticileri Van Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.


TSO Başkanı Necdet Takva,  Van’ın 1 milyon 100 bin nüfusa ulaştığını ve genç bir nüfusa sahip olduğunu söyledi. Van nüfusunun yüzde 20’sinin işsiz olduğunu ve HDP’nin buna karşı politik bir duruşla farkındalık yaratması gerektiğini kaydeden Takva, "Van’ın vekili olmak zordur, halkla bir araya geldiğinizde karşılaştığınız talepler sizleri zorlayacaktır. Biz sık sık vekillerimizle bu tartışmaları yürüttük. Kapımız her zaman size açıktır. Bizler sorunların çözümü noktasında sürekli sizlerle paylaşım içerisinde olacağız" dedi. Takva; "seçimlerle ilgili değerlendirmede de bulunarak, 7 Haziran 2015 Pazar günü yapılan 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri ile halkımız iradesini sandığa yansıtmıştır. Ülke genelinde seçimlere katılımın yüksek olması da ayrıca sevindirici olmuştur. HDP’nin ilimizde yüksek oranda oy alması bölgenin sorunlarının daha fazla gündeme taşınması ve çözüme kavuşmasında etkili olacaktır. Seçim sonrası hükümetin kurulması çalışmalarında Avrupa’daki koalisyon uygulamaları incelemelidir. Halkın koalisyon kurulsun yönündeki iradesi sonuca ermelidir" dedi.  


Necdet Takva; "İlimiz ülke genelinde yaşanan ekonomik durgunluğa ek olarak yerel bir ekonomik kriz yaşamaktadır. Çok fazla beklentimiz ve çözüme kavuşması gereken sorunlarımızın olduğunu hepimiz biliyoruz. Özellikle bölgeler arası gelişmişlik farkının oluşturduğu makasın daralması,  ilimiz yatırım ortamının iyileştirilmesi konusunda radikal tedbirlerin alınması gerekmektedir. Milletvekillerimizden beklentimiz bu sorunları çözümü konusunda çaba göstermeleridir." ifadelerinde bulundu. 


Takva; "Van tarihinde ilk kez 3 kadın milletvekili ilimizi temsil edecektir. Bu durum nüfusunun yarısı kadın olan şehrimizde kadınların aynı zamanda ekonomik hayatın aktörleri olarak rol üstlenmeleri bakımından ümit verici bir gelişme olmuştur" dedi. 

Van Milletvekili Selami Özyaşar; Seçimden önce VANTSO’ yu ziyaret ettiğimizde bizlere sunmuş olduğunuz, ilimizin genel sorunlarını anlatan raporunuzu yazılı olarakda almış bulunuyoruz. Bizler ilimizin sorunlarının farkındayız ve tüm dinamiklerle işbirliği yaparak bunların çözümü için çalışacağız dedi.

Van Milletvekili Tuba Hezer; "Van’ da %74 gibi yüksek bir oy oranıyla seçilmiş bulunuyoruz. Bu sorumluluğumuzun farkındayız, bizler üzerimize düşeni yapacağız, sorunların çözümü için işbirliği içinde olacağız" dedi.

Van Milletvekili Remzi Özgökçe; "Bizler Van’ın sorunlarının çözümü noktasında gerek sizlerle gerek ise tüm sivil toplum örgütleri ile sürekli istişare halinde olacağız. Bunu biliyoruz ki sorunların çözümü ancak birlikte hareket ederek ve işbirliği geliştirerek mümkündür. Bunun bilinci ile elimizden gelen tüm çabayı bu kent için harcayacağız" dedi.

Özgökçe;  VANTSO tarafından hazırlanan ve ilimizin sorunlarını ve çözüm önerilerini içeren raporları aldık. Bunun içinde ayrıca teşekkür ediyoruz dedi. 

 

A+A-

HABERE YORUM KAT