1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. HDP'li Üçer'den Vanlılara Dayanışma Çağrısı

HDP'li Üçer'den Vanlılara Dayanışma Çağrısı

HDP'li Üçer'den Vanlılara Dayanışma Çağrısı
A+A-

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Van Milletvekili Özdal Üçer, tüm Van halkını Kurban Bayramı'nda Kobane ile dayanışmaya ve yardımda bulunmaya çağırdı.


Van Demokrasi Platformu ve Rojava Yardım Koordinasyonu tarafından TMMOB Van Şubesi'nde yapılan basın toplantısına HDP Van Milletvekili Özdal Üçer, DBP Van İl Başkanı Musa İtah, TMMOB İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Şemsettin Bakır, Van TUYAD-DER Başkanı Ahmet Aygün ve Demokrasi Platformu'na bağlı STÖ temsilcileri katıldı.

Demokrasi Platformu ve katılımcı siyasi partiler adına açıklamalarda bulunan HDP Van Milletvekili Özdal Üçer, Şengal ve Rojava’da yaşanan gelişmeler nedeniyle koordinasyon kurulu olarak güçlü bir çalışma yürüttüklerini söyledi. Seferberlik ruhuyla çalışmaların sürdüğünü kaydeden Üçer, yaklaşan Kurban Bayramı'na dikkat çekip bayramların paylaşma ve dayanışma için kutlandığını ifade ederek, “Ancak bugün Şengal ve Rojava halkı emperyalist güçlerin ve IŞİD çetelerinin kurbanı olmaktadır. Böylesi dönemlerde bütün İslam aleminin bu katliamlara karşı durması gerekiyor. Buna rağmen dünyada yaşayan milyonlarca Müslüman'ın bu katliamlara karşı nasıl duyarlı olduğunu da biliyoruz. Müslüman halkların bayramda Kobane ve Şengal konusunda nasıl yardımcı olmak istediklerini de görüyoruz. İşte bu yüzden Van Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan hesaplara kurban bedeli olarak yardımların aktarılmasını istiyoruz. Kurban keserek yardımcı olmak isteyen vatandaşlarımız da kurbanlıklarını koordinasyon kurulumuzun belirlediği yerlerde kesebilirler. Hijyenik temiz ortamlarda yapılan bu kesimlerin ardından söz konusu kurbanlık etler Van Et firmasına verilecek. Etler bu ortamda kavurma şeklinde ambalajlandıktan sonra Şengal ve Kobane’ye ulaştıralacaktır. Halkımızın dini hassasiyetlerini dikkate alan bir çalışma yürütülecektir” dedi.

A+A-

HABERE YORUM KAT

2 Yorum