1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. HDP'den Van'daki gözaltılarla ilgili açıklama

HDP'den Van'daki gözaltılarla ilgili açıklama

HDP'den Van'daki gözaltılarla ilgili açıklama
A+A-

HDP Sözcüsü Günay Kubilay, Van’da yapılan operasyonda Muradiye, Özalp ve Başkale belediyeleri eş başkanlarının gözaltına alınmasına tepki gösterdi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Sözcüsü Günay Kubilay, Parti Genel Merkezinde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Kubilay, Van’da yapılan operasyonda Muradiye, Özalp ve Başkale belediyeleri eş başkanlarının gözaltına alınmasına tepki gösterdi. Kubilay, “Yine bir uyduruk gerekçeyle kayyum atanacak, aynı nakarat tekrar edilecektir. Özellikle başta batı kamuoyu olmak üzere kitlesel tepkiler gösterilmedikçe, kayyum rejimi yeni belediye gasplarıyla kendini tahkim etmeye, baskılarını artırmaya devam edecektir. Bu iktidar var oldukça farklı olan hiç kimsenin bu ülkede temiz bir siyasi oksijen alması mümkün olmayacaktır. Bir kez daha tekrarlıyoruz; şiddet ve nefret dolu ellerinizi eş belediye başkanlarımız ve belediyelerimizden çekin. Ne yaparsanız yapın çoğunluk desteğini yitirmiş, gayrimeşru bir iktidar olduğunuz hakikatini saklayamazsınız” dedi. Evrensel

A+A-
ETİKETLER:

HABERE YORUM KAT