1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. HDP’den Van Halkına Teşekkür

HDP’den Van Halkına Teşekkür

HDP’den Van Halkına Teşekkür
A+A-

HDP Van İl örgütü 1 Kasım seçimlerinin ardından teşekkür mesajı yayımladı.

1 Kasım seçimlerinden oy ve milletvekili kaybıyla çıkan HDP Van İl örgütü yazılı açıklama yaparak Van halkına teşekkür etti.

AK Parti hükümetinin tek başına iktidar olmasına karşı halkın demokrasi, özgürlük ve barış mücadelesini  inadına sürdüreceği vurgulanan açıklamada şöyle denildi:

“Türkiye, 7 Haziran’da “düşürülmüş” AKP hükümetinin, seçimlerden istediği sonucu almak için 5 ay boyunca ülkede estirdiği hükümet terörü atmosferinde 1 Kasım seçimlerini gerçekleştirdi. 12 yıl boyunca elde ettiği tüm seçim başarılarından sonra ‘Milli iradeye saygı’ söylemini dilinden düşürmeyen AKP hükümeti hezimete uğradığı 7 Haziran seçimlerinden sonra bu söylemi bir kenara itmiş ve halk iradesini hiçe saymıştır. Halkın iradesini zorla gasp eden ve tanımayan AKP hükümeti Türkiye halklarını zoraki olarak tekrar seçime götürmüştür. Türkiye yine 7 Haziran’da halk iradesini tanımayan ve adeta gasp eden AKP hükümetinin tek başına iktidar olmasına karşı halklarımız demokrasi, özgürlük ve barış mücadelesini  inadına sürdürecektir. 7 Haziran'dan bu yana AKP ve saray işbirliği ile gerçekleşen saldırılarda yaşamını yitiren bütün arkadaşlarımıza bir kez daha minnet ve şükranlarımızı sunuyor, kendilerine Allahtan rahmet diliyoruz.”

Açıklamada “Sandığa giderek iradesini ortaya koyan tüm halkımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. Seçimlerde HDP’nin başarısı için canla başla mücadele eden parti çalışanlarımızı, emekçilerimizi, kurumlarımızı, özgür basın geleneğini dirençle sürdüren arkadaşlarımızı, annelerimizi, KJA aktivistlerini, STÖ’leri ve tüm Van halkını yürekten kutluyoruz” denildi.

A+A-

HABERE YORUM KAT