1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. HDP'den 'Size Savaş Yaptırmayacağız' Yürüyüşü

HDP'den 'Size Savaş Yaptırmayacağız' Yürüyüşü

HDP'den 'Size Savaş Yaptırmayacağız' Yürüyüşü
A+A-

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Van İl Eş Başkanı M. Veysi Dilekçi, Van halkını ‘Size savaş yaptırmayacağız’ yürüyüşüne davet etti.


Parti binasında konuşan HDP Van İl Eş Başkanı M. Veysi Dilekçi, 31 yıl önce devletin Kürtlere uyguladığı inkâr ve asimilasyon politikalarının neticesinde başlayan 40 bin insanın ölümüne, on binlerce insanın sakat kalmasına, cezaevine girmesine ve milyonlarca insanın yerinden, yurdundan göç ettirilmesine neden olan savaşı sona erdirmek amacıyla 2,5 yıl önce Abdullah Öcalan’ın başlattığı ve bugüne kadar getirdiği barış sürecinin şimdi bitirilmek istendiğini söyledi. 

Bu ülkeye barışı getirecek olan temel unsurun halkların mücadelesi olduğunu dile getiren Dilekçi, “Halklarımız ortak bir direniş ruhuyla barışı sağlayacaktır. Bu çerçevede bizlerde ‘Size savaş yaptırmayacağız’ şiarıyla sokaklara çıkıyoruz. Savaşa karşı barışı savunmak için en demokratik ve meşru haklarımızı sonuna kadar kullanacağız. Onlar sırtlarını kirli odaklara dayarken, biz yine sırtımıza halklarımıza dayayacağız. Bu nedenle 30 Temmuz Perşembe günü saat 18.00’de milletvekillerimiz, belediye eş başkanlarımız, STÖ temsilcilerimiz ve halkımızla birlikte İki Nisan Kavşağı’ndan Fekiyê Teyran Parkı’na kadar gerçekleştireceğimiz barış yürüyüşüyle ‘Size savaş yaptırmayacağız’ etkinliklerimizin startını vereceğiz” şeklinde konuştu.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT