1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. HDP'den seferberlik havasında mücadele çağrısı

HDP'den seferberlik havasında mücadele çağrısı

HDP'den seferberlik havasında mücadele çağrısı
A+A-

HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen, "dokunulmazlık darbesi"nin kendileri için meşruiyeti olmadığını belirterek, seferberlik havasında mücadele çağrısında bulundu.

HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen, Saray darbesiyle "dokunulmazlıkların kaldırılması" teklifinin kabul edilmesine ilişkin toplantı yapacakları bilgisini verdi. Bilgen, "Grupta değerlendirilecek. Hafta sonu da MYK var; orada ele alacağız" dedi. 

Kararın kendileri için meşruiyetinin olmadığını ifade eden Bilgen, "Bizim açımızdan meşruiyeti olmayan bir tablodur. Toplumsal muhalefetin daha güçlü, daha etkili biçimde -Ankara'daki çıplak gerçeği de görerek- bundan sonra iradesini ortaya koyması gerekir. Biz çalışmalarımıza devam edeceğiz" diye konuştu.

ANF'yekonuşan Ayhan Bilgen Gelişmenin, oylamada ikiye bölünen CHP içinde de bir tartışma yaratacağını vurguladı.

'TEK YER PARLAMENTO DEĞİL'

Bilgen, şunları kaydetti: "Bu fotoğraf tahammülsüzlüğü gösteriyor. AKP, CHP, MHP için siyaset üzerinden çözüm bulma arayışlarının bir anlam ifade etmediğini gösteriyor. Kendileri için ifade, örgütlenme özgürlüğü ve siyasal yollarla çözümün zorlanmasının bir karşılığı olmadığını gördük. Ama demokratik siyaseti güçlendirecek tek yer parlamento değildir."

HDP Sözcüsü Bilgen, Kürdistan ve Türkiye toplumunu da "seferberlik havasında mücadeleye" çağırdı.

3-522.jpg

PERVİN BULDAN: DİZ ÇÖKMEDİK SİZE DERT OLSUN!
 
HDP'den bir yanıt da İstanbul Milletvekili Pervin Buldan'dan geldi. Buldan, Twitter hesabıhndan idam sehpasında "Diz çökmedik size dert olsun" diyen Dersim İsyanı önderlerinden Seyit Rıza'nın sözüyle HDP'lilerin toplu fotoğrafını paylaştı.

İDRİS BALUKEN: CHP DARBEYE 'EVET' DEDİ 
 
HDP'li İdris Baluken ise karar sonrası yaptığı açıklamada CHP' darbeye evet dediğini ifade etti. Baluken, "Seni Başkan Yaptıracağız" mesajı verdi. Hayırlı olsun...

HDP Ankara İl Örgütü, 'Vekile dokunma' başlığıyla bu akşam saat 18:00'da Yüksel Caddesi'nde buluşmak için çağrı yaptı.

KAYNAK: CUMHURİYET.COM 

A+A-

HABERE YORUM KAT