1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. HDP'den Çadırya Yaşayan Aileye Ziyaret

HDP'den Çadırya Yaşayan Aileye Ziyaret

HDP'den Çadırya Yaşayan Aileye Ziyaret
A+A-

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Van İl Örgütü, Van’da 2011 yılında yaşanan depremde kiracı olarak oturduğu evi yıkılan ve 4 yıldır çadırda yaşam mücadelesi veren Güler ailesini ziyaret ederek, sorunlarını dinledi.


HDP Van İl Eş Başkanları Derya Hayva ile M. Veysi Dilekçi, İpekyolu ilçesine bağlı Halilağa Mahallesi’nde 4 yıldır çadırda yaşam mücadelesi veren Güler ailesini ziyaret etti. 2011’de kentte meydana gelen deprem sonrasında evi yıkılan 6 kişilik Güler ailesi, 4 yıldır çadırda yaşam mücadelesi veriyor.

Ziyaret sırasında konuşan Hayva, Van’da depremzedelerin hiçbir sorununun çözülmediğini savunarak, göstermelik bazı uygulamalarla sorunun örtbas edilmeye çalışıldığını kaydetti. Hayva, “Kendi imkanlarımızla, depremin yaralarını çözmeye çalışacağız. Van halkı depremin ardından tamamen kendi kaderine terk edildi. Depremzedeler muhatap bulamıyor. Biz parti olarak depremzedelerin sorunlarının çözümü için elimizden gelen çabayı gösterdik ve göstermeye de devam edeceğiz. Bizler halkımızın her zaman yanındayız. Güler ailesinin de yaşadığı sorunları çözmeye çalışacağız. Depremzedelerin sorunlarını vekillerimizle birlikte TBMM’ne taşıyacağız. Bir yandan sarayda yaşayanlar, bir yandan çadırda yaşayanlar. Bu büyük bir eşitsizlik. Bizim de amacımız bu eşitsizliği ve adaletsizliği ortadan kaldırmaktır” dedi.

Güler ailesi ise sıkıntılarını dile getirerek, ziyaretin kendilerini sevindirdiğini söyledi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT