1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. HDP'de tepkiler büyüyor

HDP'de tepkiler büyüyor

HDP'de tepkiler büyüyor
A+A-

Ankara'daki patlamanın ardından, Gaziantep HDP Yönetimi, seçim minibüslerinin üzerindeki logoları siyah örtüyle kapatırken, HDP’li milletvekili adayları da vatandaşlarla birlikte oturma eylemi yaptı.


Ankara Tren Garı kavşağında meydana gelen 2 patlamanın ardından Gaziantep’teki HDP milletvekili adayları, seçim minibüslerini siyah örtüyle kaplayıp, vatandaşlarla birlikte oturma eylemi yaptı. Vatandaşlarla beraber oturma eylemine katılan HDP Gaziantep Milletvekili Adayı Osman Demirci, barış çağrısında bulundu. Bütün olumsuzluklara rağmen 'inadına barış' diyen Demirci, “Bugün çocuklarımızın katledilmesi, kardeşlerimizin katledilmesi, aslında Türkiye’de gerçekleştirmek istediğimiz, Halkların Demokratik Partisi'nin, halkların, Türklerin, Kürtlerin ve tüm kesimlerin, beraberce yaşama mücadelesine, barışına atılmış bir bombadır.

Bu kirli savaş, 7 Haziran’dan öncesinden bugüne kadar devam eden anlayışın devamıdır. Ama bütün bunlara rağmen, biz Halkların Demokratik Partisi olarak, bu yapılan tüm katliamlara rağmen, bütün inkarlara rağmen, bütün şiddete rağmen inadına barış diyeceğiz, inadına beraber yaşam diyeceğiz, inadına özgürlük diyeceğiz. Biz bu düşüncemizden vazgeçmeyeceğiz. Bu durum sonuçlanıncaya kadar da, Hakların Demokratik Partisi bu inadına beraber yaşama kültürünü devam edecektir. Bu gençlerimizin özellikle arzulamış oldukları, birlikte yaşama barış özgürlüğünü mutlaka gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu. 

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT