1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. HDP Parti Binası Basıldı, Yöneticinin Boğazı Kesildi!

HDP Parti Binası Basıldı, Yöneticinin Boğazı Kesildi!

HDP Parti Binası Basıldı, Yöneticinin Boğazı Kesildi!
A+A-

HDP Ankara İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Karataş, parti genel merkezinde bıçaklı saldırıya uğradı. Sabah saatlerinde kimliği belirsiz bir kişi tarafından boğazı kesilerek ağır yaralanan Karataş'ın hayati tehlikesi olduğu öğrenildi.

 

Alınan bilgiye göre, Mithatpaşa Caddesi 62 numarada bulunan HDP Genel Merkezi'nde Ankara İl Genel Meclisi Üyesi Ahmet Karataş ile henüz kimliği öğrenilemeyen bir kişi arasında tartışma çıktı. Yaşanan tartışmada Karataş boynundan bıçaklanması sonucu ağır yaralandı. Ambulansla Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Karataş, tedavi altına alındı. Polis ekipleri olayla ilgili çalışma başlattı.

HDP EŞ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI MERAL DANIŞ BEŞTAŞ: “7 TANE BIÇAK DARBESİ ALMIŞ 

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Meral Danış Beştaş, HDP İl Binası’nda gerçekleşen saldırıya ilişkin olarak, “7 tane bıçak darbesi almış. Şuanda il binamızın kapısından asansörden merdivenlere ve neredeyse odalara kadar ciddi kan izleri mevcut” dedi.

HDP İl Binası’nda yaşanan bıçaklı saldırıya ilişkin ilk açıklama geldi. HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Beştaş, delillerin tümünü çıplak bir şekilde gördüklerini belirterek, “Bu sabah çok korkunç bir saldırıyla Parti Meclis Üyemiz Ahmet Karataş il binamızda saldırıya uğradı. Şu anda bizde MYK ve Parti Meclis üyelerimizle birlikte olay yerini gezdik. Delillerin tümünü çıplak bir şekilde gördük. HDP olarak bu delillerin tümünün aynısını alıyor ve takip ediyoruz. Çünkü bu ve benzeri cinayet girişimlerini delillerin nasıl ortadan kaldırıldığını yıllardır öğreniyoruz. Şu anda arkadaşımız hastanede ve ameliyat edilecek. Umarız sağlığı ile ilgili olumlu gelişmeler alırız. Çelişkili beyanlar alıyoruz. Hem hayati tehlikenin olduğu hem de zaman zaman iyiye gittiği yönünde. 7 tane bıçak darbesi almış. Şu anda il binamızın kapısından asansörden merdivenlere ve neredeyse odalara kadar ciddi kan izleri mevcut. Oradaki delillerin karartılmaması için kimse içeri alınmıyor. Kamera kayıtlarını izledik. Aslında bu delillerle çok kısa bir sürede teşebbüs eden saldırganın yakalanması gerekiyor. Bu saldırılara zemin hazırlayanlar kendilerini çok iyi biliyorlar. Bu çok ciddi bir tehlikedir. Bu tehlikeye işaret etmek istiyoruz. Saldırganın yakalanabilmesi için gerekli bütün veriler mevcuttur. Her an yakalanmasını bekliyoruz. Neden geldiğini bilmiyoruz. Saldırmaya geldiği kesin ama” dedi.  

 

A+A-

HABERE YORUM KAT